Media: Marek Papszun odrzuca ofertę za defensywnego pomocnika

Gustav Berggren otrzymał ofertę transferową od New York Red Bulls. Informację przekazał Tomasz Włodarczyk w programie "Okno Transferowe" w kanale meczyki.pl. Raków Częstochowa sprzeciwia się sprzedaży Szweda.

Gustav Berggren
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Gustav Berggren

New York Red Bulls chce Gustava Berggrena

Gustav Berggren przybył do Rakowa Częstochowa latem 2022 roku ze szwedzkiego BK Hacken. Defensywny pomocnik w ciągu dwóch lat spędzonych pod Jasną Górą, rozegrał 72 meczów, zdobywając trzy bramki i notując dwie asysty. Solidna postawa Szweda przyczyniła się do sukcesów Medalików w ostatnich latach.

POLECAMY TAKŻE

Według wieści Tomasza Włodarczyka, Berggren znalazł się na celowniku New York Red Bulls. Zawodnik miał otrzymać z klubu Major League kontrakt, który obowiązywałby przez 4,5 roku. 26-latek jest przekonany do przenosin, lecz Raków nie zamierza przyjąć proponowanych 2,5 mln euro.

Marek Papszun zdecydowanie sprzeciwia się transferowi, chcąc zachować Berggrena w drużynie w nadchodzącym sezonie. Dziennikarz dodał, że Bartosz Nowak był blisko przenosin do GKS-u Katowice. Częstochowianie również nie zgadzają się na transfer pomocnika do beniaminka PKO Ekstraklasy.

Raków Częstochowa dotychczas ogłosił dwa transfery. Do klubu zostali sprowadzeni Brazylijczyk Adriano Amorim oraz Grek Vassilis Sourlis.

Komentarze