Gustav
Berggren

Gustav Berggren to szwedzki piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od 2022 roku zawodnik Rakowa Częstochowa, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski. W przeszłości zdobywca mistrzostwa i Pucharu Szwecji. Jednokrotny reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

5
IMAGO/Grzegorz Wajda
Imię i nazwisko Gustav Berggren
Data urodzenia 1997-09-07
Miejsce urodzenia
Narodowość Szwecja
Aktualny klub Raków Częstochowa
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 80 kg
Wzrost 187 cm

Gustav Berggren – kariera

Gustav Berggren to wychowanek szwedzkiego GAIS, ale już w wieku 15 lat przeniósł się do BK Haecken. Tam szybko awansował do kolejnych grup wiekowych i w styczniu 2015 roku podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. W swoim pierwszym pełnym sezonie w seniorach pomógł drużynie wygrać Puchar Szwecji.

W lipcu BK Haecken wysłało go na krótkie wypożyczenie do Varbergs BoIS, gdzie rozegrał 15 meczów. Po powrocie do macierzystego klubu grał już regularnie, a na pożegnanie sięgnął z drużyną po mistrzostwo kraju. Latem 2022 roku przeniósł się do Rakowa Częstochowa za pół miliona euro.

W zespole Medalików był głównie rezerwowym, ale swoimi wejściami z ławki wydatnie pomógł w wygraniu historycznego mistrzostwa Polski.

Berggren w styczniu 2020 roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Szwecji. To, jak dotąd, jego jedyny występ w kadrze narodowej.

Gustav Berggren – aktualności