Piast zaprezentował nowego dyrektora sportowego

Piast Gliwice jest w trakcie przygotowań do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Tymczasem klub poinformował o zatrudnieniu nowego dyrektora sportowego. Został nim Łukasz Piworowicz.

Piłkarze Piasta Gliwice
Obserwuj nas w
fot. Konrad Swierad / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Piasta Gliwice

Piast Gliwice przedstawił nowego dyrektora sportowego

Piast Gliwice ma za sobą kampanię, w której przez długi czas był zaangażowany a grze o utrzymanie. Finalnie cel został zrealizowany. Aktualnie drużyna pod dowództwem Aleksandara Vukovicia przygotowuje się do kolejnego sezonu. Zmian w klubie natomiast nie brakuje.

POLECAMY TAKŻE

W poniedziałek biuro prasowe ekipy z Gliwic przekazało, że współpracę z klubem zakończył Bogdan Wilk. Dzień później pojawiała się natomiast oficjalna informacja o następcy wieloletniego pracownika Piastunek.

“Informujemy, że Łukasz Piworowicz został nowym dyrektorem sportowym Piasta Gliwice. Dla 44-latka będzie to powrót na Okrzei 20 po siedmiu latach” – brzmi wiadomość opublikowana na oficjalnej stronie internetowej klubu z Gliwic.

Piast ma na swoim bardzo udany etap przygotowań do nowej kampanii. Gliwiczanie rozegrali pięć meczów kontrolnych, wygrywając w każdym z nich. Niebiesko-czerwoni zdobyli w nich dziewięć bramek, tracąc tylko trzy.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Tymczasem nowy sezonu ligowy Piast zacznie już 21 lipca. W pierwszej kolejce PKO BP Ekstraklasy zawodnicy Niebiesko-czerwonych zmierzą się na wyjeździe z Cracovią. Mecz zacznie się o godzinie 14:45. Z kolei tydzień później Piast zacznie ligowe zmagania w roli gospodarza. Zmierzy się wówczas ze Śląskiem Wrocław. Pierwszy gwizdek sędziego w tym starciu zabrzmi o godzinie 17:30.

Czytaj więcej: Wychowanek Realu Betis oficjalnie wzmocnił Ruch Chorzów

Komentarze