Komisja Ligi zdecydowała w kwestii meczu Piast – Lechia. Dotkliwa kara dla spadkowicza

Mecz ostatniej kolejki Ekstraklasy między Piastem Gliwice a Lechią Gdańsk został przerwany z powodu skandalicznego zachowania kibiców ekipy przyjezdnej. Ci obrzucili boisko racami, przez co arbiter zmuszony był zaprosić piłkarzy do szatni. Komisja Ligi w środę postanowiła ukarać Lechię walkowerem.

Spotkanie Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Imago/Piotr Kucza Na zdjęciu: Spotkanie Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
  • Spotkanie Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk w 34. kolejce Ekstraklasy zostało przerwane w drugiej połowie
  • Kibice gości obrzucili płytę boiska racami, które uniemożliwiły kontynuowanie meczu
  • Komisja Ligi zdecydowała się przyznać walkowera na korzyść Piasta. Ponadto ukarała finansowo ekipę z Gdańska

Lechia ukarana za haniebne zachowanie kibiców w meczu z Piastem

Kibice Lechii Gdańsk chcieliby jak najszybciej zapomnieć o fatalnym sezonie 2022/23. Lechiści zajęli przedostatnie miejsce w tabeli i spadli z hukiem z Ekstraklasy. Nie usprawiedliwia to jednak w żadnym stopniu skandalicznego zachowania ich kibiców, do jakiego doszło w meczu 34. kolejki z Piastem Gliwice

Przyjezdni prowadzili 1:0 po golu Marco Terazzino, jednak arbiter już w drugiej połowie zmuszony był przerwać zawody. Kibice Lechii obrzucili boisko racami, a materiały pirotechniczne mocno ograniczyły widoczność, a także zagrażały zawodnikom. Z tego powodu sędzia zaprosił piłkarzy do szatni.

W środę Komisja Ligi oficjalnie podjęła decyzję o ukaraniu Lechii Gdańsk. Wynik zweryfikowano jako walkower 3:0 na korzyść gospodarzy. Ponadto, na Lechię Gdańsk nałożono karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców we wszystkich rozgrywkach na okres 7 miesięcy oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych.

Kompleksowe podsumowanie sezonu 2022/23 w Ekstraklasie znajdziecie w naszym materiale video.