Kadra wicemistrzów Polski w Austrii, zabraknie napastnika

Śląsk Wrocław rozpocznie w poniedziałek drugi obóz przygotowawczy przed nadchodzącym sezonem 2024/2025. Wicemistrzowie Polski od 24 czerwca do 3 lipca przebywać będą w Austrii. Patryk Klimala został skreślony.

Patryk Klimala
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Patryk Klimala

Znamy kadrę Śląska Wrocław na zgrupowaniu

Zespół Śląska Wrocław ma za sobą krótkie zgrupowanie w Karpaczu, podczas którego rozegrano sparing z KS Rokitą Brzeg Dolny (4:0). Gole strzelili Aleksander Wołczek, Mateusz Żukowski, Junior Eyamba i Oskar Gerstenstein. W poniedziałek Wojskowi ruszyli do Aigien im Muhlkreis. W Austrii zostaną do 3 lipca.

POLECAMY TAKŻE

Podczas obozu przygotowawczego wrocławianie mają w planach trzy mecze towarzyskie – z CFR Cluj, FC Noah oraz Slavią Praga. Teraz nadszedł czas na drugi, bardziej zaawansowany etap, który odbędzie się w Austrii. W kadrze zabraknie m.in. Patryka Klimali, który trafił do Śląska w styczniu.

W zgrupowaniu nie weźmie udziału kilku zawodników. Rehabilitację wciąż przechodzi Bartosz Głogowski. Podobnie sytuacja wygląda z Yehorem Matsenką oraz Oleksandrem Gavrylenką (zawodnik trenuje ze Śląskiem), a Łukasza Bejgera czeka zabieg ortopedyczny. Decyzją trenera na zgrupowanie nie pojadą Patryk Klimala i Mikołaj Turduj – napisano w komunikacie. Wrocławianie w pierwszej kolejce ligowej spotkają się z Lechią Gdańsk (19 lipca, godz. 20:30).

Kadra Śląska Wrocław:

Bramkarze: Rafał Leszczyński, Tomasz Loska, Hubert Śliczniak, Dominik Klint

Obrońcy: Krzysztof Kurowski, Łukasz Gerstenstein, Serafin Szota, Aleks Petkov, Simeon Petrov, Tommaso Guercio, Aleksander Paluszek

Pomocnicy: Aleksander Wołczek, Peter Pokorny, Simon Schierack, Patrick Olsen, Petr Schwarz, Jakub Jezierski, Filip Rejczyk, Piotr Samiec-Talar, Burak Ince, Matias Nahuel Leiva, Mateusz Żukowski

Napastnicy: Patryk Szwedzik, Junior Eyamba

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Komentarze