Jens Gustafsson skomentował okazały triumf. “Jestem bardzo dumny z drużyny”

Jens Gustafsson nie ukrywał radości po zwycięstwie nad Ruchem Chorzów (5:0) w 28. kolejce PKO Ekstraklasy. - Jestem szczególnie zadowolony, że przez cały mecz naciskaliśmy - stwierdził na konferencji prasowej, którego cytują klubowe media.

Jens Gustafsson
PressFocus Na zdjęciu: Jens Gustafsson
  • Pogoń Szczecin w piątek rozbiła Ruch Chorzów 5:0
  • Portowcy awansowali na czwarte miejsce i do lidera tracą pięć punktów
  • Hat-trickiem popisał się Efthymios Koulouris we wczorajszym meczu

Jens Gustafsson po spotkaniu Pogoni z Ruchem

Pogoń Szczecin na własnym terenie zdemolowała w piątkowy wieczór Ruch Chorzów (5:0). Trzy gole wbił Grek Koulouris, premierową bramkę w lidze zdobył Adrian Przyborek, a Mateusz Bartolewski pechowo interweniował i skierował piłkę do własnej bramki. Dzięki trzem punktów zespół Jensa Gustafssona awansował na czwarte miejsce i do liderującej Jagiellonii Białystok traci pięć punktów.

Jestem zadowolony ze zwycięstwa. Z punktu widzenia boiska pierwsza połowa była dla nas bardzo trudna. Ruch uczynił ją dla nas trudną i nie byliśmy gotowi na podjęcie wyzwania, które przed nami postawił. Powinniśmy więc być bardzo zadowoleni z wyniku 2:0 do przerwy – ocenił szkoleniowiec Pogoni.

Kiedy wyczyściliśmy w przerwie głowy i dotarło do nas, że możemy grać tak jak chcemy grać i możemy zrobić wszystko dla drużyny, to druga połowa była dla nas świetna. Jestem szczególnie zadowolony, że przez cały mecz naciskaliśmy. Jestem bardzo dumny z drużyny i bardzo chciałbym też podziękować kibicom, którzy przez cały czas tworzyli fantastyczną atmosferę – podsumował Gustafsson.