Derby Łodzi dla Widzewa. Kapitalny rajd Pawłowskiego [WIDEO]

Widzew Łódź pokonał ŁKS 1:0 w derbowym pojedynku. Decydującą bramkę w końcówce pierwszej połowy zdobył Jordi Sanchez. Kapitalną asystą popisał się Bartłomiej Pawłowski.

Jordi Sanchez
PressFocus Na zdjęciu: Jordi Sanchez
  • Derby Łodzi zakończyły się zwycięstwem Widzewa
  • Gospodarze meczu wygrali 1:0 po bramce Jordiego Sancheza
  • Kapitalną asystę przy bramce zaliczył Bartłomiej Pawłowski

Widzew 1:0 ŁKS. Błysk Pawłowskiego i gol Sancheza [WIDEO]

Widzew Łódź pokonał ŁKS 1:0. Był to pierwszy derbowy pojedynek tych drużyn na poziomie Ekstraklasy od 11 lat. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia przerwali serię dwóch porażek z rzędu.

Widzew Łódź otworzył wynik meczu w samej końcówce pierwszej połowy. Wówczas kapitalną akcję przeprowadził Bartłomiej Pawłowski, który świetnie obsłużył Jordiego Sancheza. Hiszpan uderzeniem z pierwszej piłki pewnie pokonał Alexandra Bobka. Chwilę później napastnik gospodarzy mógł mieć na koncie dublet, ale po analizie VAR sędzia odgwizdał spalonego. Jak się później okazało, futbolówka więcej razy nie znalazła drogi do bramki.

Druga połowa nie przyniosła bramek. Jednak nie oznacza to, że zabrakło emocji. Sędzia Tomasz Kwiatkowski przez przerwę spowodowaną oprawą kibiców doliczył do regulaminowego czasu gry aż 12 minut. W samej końcówce czerwoną kartkę otrzymał jeszcze Luis Silva.