To już pewne. Weteran Lipska przedłużył kontrakt

Peter Gulacsi będzie kontynuował karierę w zespole RB Lipsk. Doświadczony golkiper podpisał z klubem nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku.

Peter Gulacsi
Obserwuj nas w
Imago / Alamy Na zdjęciu: Peter Gulacsi

Oficjalnie: Peter Gulacsi na dłużej w Lipsku

W poprzedni weekend RB Lipsk zakończył swoje zmagania w sezonie 2023/24. Drużyna prowadzona przez Marco Rose z pewnością nie zaliczy tej kampanii do udanej. „Czerwone Byki” bowiem zajęły dopiero czwartą lokatę w tabeli ligowej, a apetyty były znacznie większe. Klub z Red Bull Arena zatem w letnim okienku transferowym mogą czekać roszady w składzie.

POLECAMY TAKŻE

Budowa zespołu rozpoczęła się już w poniedziałek. Otóż RB Lipsk za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej przekazał kibicom bardzo dobrą wiadomość. Otóż władze klubu doszły do porozumienia z Peterem Gulacsim. Węgierski golkiper podpisał nową umowę, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2026 roku.

Przedłużenie kontraktu było moim największym życzeniem. Ścieżka, którą wspólnie z klubem podążamy od 2015 roku, jest bardzo wyjątkowa. Świętowałem z RB Lipsk wielkie sukcesy, takie jak zdobycie Pucharu Niemiec i Superpucharu, ale nawet w trudniejszych chwilach zawsze czułem wsparcie klubu i ludzi. Te chwile były niezwykłe. Moim celem jest kontynuowanie historii wspólnego sukcesu, mając za sobą wspaniałych fanów – powiedział Peter Gulacsi po podpisaniu umowy.

Reprezentant Węgier w koszulce Lipska rozegrał już 302 spotkania. 34-latek może pochwalić się znakomitą statystyką czystych kont, bowiem aż 95 spotkań udało mu się zakończyć bez straconego gola.

Sprawdź także: Xavi Simons na pewno nie wróci do PSG. Czeka na wypożyczenie

Komentarze