Bundesliga: Borussia Dortmund wykorzystała szansę, koniec czarnej serii – podsumowanie 22. kolejki

Marco Reus
PressFocus Na zdjęciu: Marco Reus

Wyniki 22. kolejki Bundesligi. W pierwszym niedzielnym spotkaniu Union Berlin przegrał z Borussią Dortmund 0:3. Tym samym goście zbliżyli się na sześć oczek do Bayernu, który wczoraj przegrał z Bochum. Z kolei w drugiej konfrontacji gracze TSG Hoffenheim ograli Arminię Bielefeld 2:0. To pierwsza wiktoria Wieśniaków po trzech kolejnych przegranych. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Pewne wygrane BVB i Hoffenheim

Mecz Union BerlinBorussia Dortmund miał w pierwszej połowie jednego bohatera. Dwa razy strzałami z kilku metrów golkipera rywali pokonał Marco Reus. Wynik spotkania na 3:0 ustalił zaś Raphael Guerreiro, który dobrze odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Unionu.

W drugiej konfrontacji TSG Hoffenheim ograło Arminię Bielefeld 2:0. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Benjamina Huebnera. Po przerwie podwyższył Georginio Rutter. Więcej goli nie padło i Wieśniaki zanotowały pierwszy triumf od ponad jednego miesiąca.