Marco
Reus

Marco Reus to niemiecki piłkarz, związany aktualnie z Borussią Dortmund i reprezentacją Niemiec. Ofensywny pomocnik trzykrotnie był wybierany najlepszym zawodnikiem Bundesligi.

Czytaj dalej…

11
IMAGO/Revierfoto
Imię i nazwisko Marco Reus
Data urodzenia 1989-05-31
Miejsce urodzenia Dortmund
Narodowość Niemcy
Aktualny klub Borussia Dortmund
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 71 kg
Wzrost 180 cm

Marco Reus – kariera

Jego rodzice szybko poznali jego miłość do piłki nożnej i postanowili wykorzystać jego potencjał. Wspierali go od samego początku piłkarskiej przygody, zapisując Reusa do różnych klubów. Pierwszym był Post SV Dortmund. Następnie trafił do Rot Weiss Ahlen w 2006 roku, będąc zawodnikiem tego zespołu do 2008 roku.

Kluczowym momentem w karierze zawodnika była jednak przeprowadzka do Borussii Moenchengladbach. Tam pokazał się ze świetnej strony i zapracował na powrót do drużyny swojego serca, w której występował za młodu – Borussii Dortmund. Tam wyrósł na postać pomnikową. Pomimo licznych kontuzji Niemiec, gdy był zdrowy, pokazywał pełne zaangażowanie i niepoślednie umiejętności. Miał duży wkład w sukcesy BVB, takie jak dwa Puchary i trzy Superpuchary Niemiec. Trzykrotnie wybrano go najlepszym piłkarzem Bundesligi. Obecnie jest kapitanem dortmundczyków.

Reus miał wielkiego pecha do kontuzji. To one zahamowały jego karierę w reprezentacji. Pomocnik rozegrał dla niej niema 50 spotkań, ale pojechał na jedynie dwie wielkie imprezy: Euro 2012 i Mistrzostwa Świata 2018. Uraz pozbawił go choćby tytułu mistrza świata z 2014 roku, który Die Mannschaft wygrała na boiskach w Brazylii.

Marco Reus – aktualności