Bayern wydał ogromne pieniądze na nowych trenerów! Zawrotna kwota wyrzucona w błoto

Bild podsumował wydatki Bayernu Monachium dot. byłych szkoleniowców. Do momentu zatrudnienia Vincenta Komapny'ego, Bawarczycy wydali aż 62,5 mln euro na utrzymanie trenerów.

Thomas Tuchel
Obserwuj nas w
diebilderwelt / Alamy Na zdjęciu: Thomas Tuchel

Bayern wydał 62,5 mln euro na odprawy, wynagrodzenie i wykup trenerów

Bayern Monachium w ostatnich latach dość często zmieniał trenerów. Aktualnie niemiecki klub finalizuje zakontraktowanie Vincenta Kompany’ego w roli pierwszego szkoleniowca. Bawarczycy za wykup Belga z Burnley zapłacą 10,5 mln euro plus bonusy. Natomiast dziennik BILD zrobił podsumowanie kosztów dot. trenerów, które poniosła drużyna Die Roten w ostatnich trzech latach.

POLECAMY TAKŻE

Z informacji niemieckiej gazety wynika, że Bayern Monachium wydał aż 62,5 miliona euro w ostatnich trzech latach. Na tę kwotę składają się wynagrodzenia, odprawy oraz kwota wykupu trzech szkoleniowców i ich sztabów. W podsumowaniu finansowym wzięto pod uwagę Juliana Nagelsmanna, Thomasa Tuchela oraz Vincenta Kompany’ego. O sumie odstępnego ws. zatrudnienia Belga już wspominaliśmy. Natomiast najdrożej zapłacili za obecnego selekcjonera reprezentacji Niemiec, bowiem Nagelsmann kosztował ich aż 20 milionów euro. Z kolei odprawa dla zwolnionego Tuchela wyniosła 10 mln.

W zakończonym niedawno sezonie Bayern Monachium kompletnie rozczarował swoich fanów. Bawarczycy zajęli dopiero 3. miejsce w Bundeslidze, a co więcej nie uzupełnili gabloty z pucharami o żadne trofeum. W Lidze Mistrzów odpadli w półfinale po dwumeczu z Realem Madryt. Zaś z Pucharu Niemiec wyeliminował ich klub z 3. ligi – Saarbrucken.

Komentarze