Pogoń – Górnik: Kozłowski TOP joker, świetny start Portowców

Kacper Kozłowski

Pogoń Szczecin pokonała Górnik Zabrze w meczu pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy. Drużyna Kosty Runjaicia zwyciężyła 2:0 (1:0) i dzięki temu jest aktualnie liderem rozgrywek. Portowcy są jak na razie jedną z trzech drużyn, która może pochwalić się zwycięstwem w inauguracyjnej kolejce w nowej kampanii.

Kucharczyk rządził po pierwszej połowie

Pogoń Szczecin w meczu z 14-krotnymi mistrzami Polski była postrzegana za faworyta. Tym bardziej że w szeregach gości zabrakło ostatecznie Lukasa Podolskiego, który nie wybrał się z Trójkolorowymi na mecz pierwszej serii gier. Jan Urban wierzył jednak, że jego młody zespół wzmocniony kilka doświadczonymi zawodnikami postawi się Portowcom.

Pierwsza część spotkania toczonego w Szczecinie upłynęła pod znakiem przewagi gospodarzy. Pierwsza groźna sytuacja strzelecka miała miejsce tak naprawdę w 33. minucie. W roli głównej wystąpili podopieczni Kosty Runjaicia, gdy na listę strzelców wpisał się Michał Kucharczyk. Były piłkarz Legii Warszawa wykorzystał dośrodkowanie z boku boiska, oddając strzał głową i na przerwę Pogoń udała się z jednobramkową zaliczką.

Kozłowski zaczyna przerastać ligę?

Tymczasem w 66. minucie na boisku zameldował się Kacper Kozłowski, który zmienił Rafała Kurzawę. Reprezentant Polski szybko błysnął talentem, bo już minute później cieszył się ze zdobycia bramki. Młody zawodnik Portowców popisał się solową akcją, ogrywając kilku rywali, po czym oddał strzał, nie dając żadnych szans na udaną interwencję Grzegorzowi Sandomierskiemu.

Do końca meczu wyniki nie uległ już zmianie i trzy oczka zainkasowali zawodnicy Pogoni. Szczecinianie w dobrych nastrojach udadzą się tym samym do Chorwacji na rewanżowy mecz II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z Osijek. Z kolei kolejne spotkanie ligowe Portowcy zagrają przeciwko Warcie Poznań. Górnik na swoim stadionie zagra natomiast z Lechem Poznań.