Ruch w ostatnim teście podtrzymał passę bez porażki w 2023 roku

Daniel Szczepan

Ruch Chorzów wygrał ostatni mecz kontrolny przed powrotem do grania w Fortuna 1 Lidze. Niebiescy pokonali GKS Jastrzębie (1:0) po golu Daniela Szczepana z rzutu karnego. Niepokojące wieści po spotkaniu dotyczą natomiast Przemysława Szura i Łukasza Janoszki, którzy doznali kontuzji.

• Ruch Chorzów w próbie generalne przed starciem z Chrobrym Głogów odniósł skromne zwycięstwo
  • W sześciu sparingach w 223 roku chorzowianie nie ponieśli nawet jednej porażki
  • W sobotnim meczu debiut w drużynie zaliczył Jan Sedlak

Ruch Chorzów lepszy od GKS-u Jastrzębie

Ruch Chorzów w sobotę rozegrał szósty sparing w 2023 roku. Podopieczni Jarosława Skrobacza ostatni test przed meczem z Chrobrym Głogów rozegrali z GKS-em Jastrzębie. Niebiescy przystępowali do potyczki jako trzeci zespół w tabeli Fortuna 1 Ligi. Z kolei ekipa Grzegorza Kurdziela zajmuje dziewiąte miejsce w eWinner 2 Lidze.

W pierwszej połowie rywalizacji pierwsze fragmenty należały do jastrzębian. Już w ósmej minucie GKS mógł objąć prowadzenie, ale ostatecznie z dobrej strony w defensywie pokazał się Konrad Kasolik i cała akcja spełzła na niczym. Tymczasem w 27. minucie odważnie zagrał Igor Stasiński, grający w ataku Ruchu. Młody napastnik Niebieskich próbował oddać strzał, ale ostatecznie bez efektu.

Na gola trzeba było czekać do drugiej połowy. Wynik rywalizacji otworzył Daniel Szczepan, który wykorzystał kwadrans przed końcem meczu rzut karny podyktowany za przewinienie na napastniku 14-krotnego mistrza Polski. Jak się później okazało było to jedyne trafienie w meczu i chorzowski team zaliczył trzeci wygrany sparing w 2023 roku.

Godne uwagi jest to, że w szeregach Niebieskich zadebiutował Jan Sedlak, który jest czwartym wzmocnieniem Ruchu w tym roku. 28-latek podpisał z klubem z Chorzowa umowę na pół roku z opcją przedłużenia. Niepokojące są natomiast informacje dotycząca stanu zdrowia dwóch zawodników Ruchu. Łukasz Janoszka i Przemysław Szur zakończyli spotkanie z kontuzjami.

Ruch Chorzów – GKS Jastrzębie 1:0 (0:0)
1:0 Szczepan 75′ (k.)