Serie A: Napoli rozstrzelało się w końcówce, podział punktów w meczu na szczycie

Atalanta Bergamo

Podsumowanie niedzielnych spotkań 9. kolejki Serie A. Napoli rozgromiło Cremonese w końcówce i utrzymało fotel lidera. Udinese skutecznie postawiło się Atalancie, a AS Roma wykorzystała błędy Lecce i zbliżyła się do ligowej czołówki. Swoje drugie trafienie w sezonie zdobył Krzysztof Piątek.

Udinese udowodniło wysokie aspiracje

Niedziela z Serie A zapowiadała się bardzo ciekawie. Na samym początku Torino zremisowało z Empoli 1-1, a bramkę na wagę punktu turyńczycy zdobyli w 90. minucie spotkania. Później Monza uzyskała swoje trzecie kolejne ligowe zwycięstwo, pokonując Spezię 2-0. Pełne spotkanie w barwach gości rozegrał Jakub Kiwior. Spore powody do radości miał tego dnia Krzysztof Piątek, który zdobył swoją drugą bramkę w sezonie, a jego Salernitana ograła ekipę Hellasu Verona 2-1.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się o godzinie 15, bowiem Udinese podejmowało na własnym terenie Atalantę. Mało kto się spodziewał, że gospodarze będą radzić sobie tak dobrze, zatem w niedzielę czekał ich prawdziwy test. Zdali go obiecująco, bowiem odrobili dwubramkową stratę i finalnie podzielili się punktami z wyżej notowanym rywalem.

Napoli dominuje, Roma korzysta z błędów

Napoli w ostatnich tygodniach spisuje się wprost fenomenalnie. Cremonese długo wierzyło, że uda się spełnić niespodziankę, bowiem remis 1-1 utrzymywał się do 76. minuty. Wtedy Giovanni Simeone wyprowadził neapolitańczyków na prowadzenie, które w samej końcówce podwyższyli jeszcze Hirving Lozano i Mathias Olivera.

W ostatnim niedzielnym meczu AS Roma podejmowała na własnym terenie Lecce. Szybko udało jej się objąć prowadzenie, a od 22. minuty goście grali w osłabieniu. Pomimo tego rzymianie męczyli się do samego końca i wygrali tylko 2-1.

Wyniki 9. kolejki Serie A

Torino – Empoli 1:1 (0:0)

90′ Lukić – 49′ Destro

Monza – Spezia 2:0 (1:0)

32′ Augusto, 63′ Mari

Salernitana – Hellas Verona 2:1 (1:0)

18′ Piątek, 90′ Dia – 56′ Depaoli

Udinese – Atalanta 2:2 (0:1)

67′ Deulofeu, 78′ Perez – 36′ Lookman, 56′ Muriel

Cremonese – Napoli 1:4 (0:1)

47′ Dessers – 26′ Politano, 76′ Simeone, 90′ Lozano, 90′ Olivera

AS Roma – Lecce 2:1 (1:1)

6′ Smalling, 48′ Dybala – 39′ Strefezza