Premier League: bezwzględny West Ham, męczarnie Arsenalu, Everton się nie poddaje – podsumowanie 35. kolejki

Said Benrahma
Pressfocus Na zdjęciu: Said Benrahma

Wyniki 35. kolejki. Swoje spotkania pewnie i wysoko wygrał West Ham United. Niespodziewanie męczył się Arsenal FC, który z Leeds United przez godzinę grał z przewagą jednego zawodnika. Trzy punkty zdobył również Everton FC, który nie zamierza poddawać się w walce o utrzymanie w Premier League.

Dzielne Leeds, bezradne Norwich

West Ham United szybko otrząsnął się po odpadnięciu z Ligi Europy. Po porażce w 1/2 finału z Eintrachtem Frankfurt, Młoty rozbiły na Carrow Road Norwich City 4:0. Gracze Davida Moyesa już do przerwy prowadzili 3:0 (dwa gole Saida Benrahmy i jeden Michaila Antonio). W drugiej połowie czwarte trafienie dołożył Manuel Lanzini.

Wydawało się, że również Arsenal FC wysoko pokona swojego rywala. Kanonierzy po dziesięciu minutach i dwóch golach Edwarda Nketiaha prowadzili z Leeds United 2:0. A gdy w 27. minucie czerwoną kartkę otrzymał Luke Ayling, wydawało się, że Pawie podpisały na siebie wyrok. Tymczasem w 66. minucie kontaktową bramkę zdobył Diego Llorente i gracze Mikela Artety do samego końca musiały drżeć o wynik.

Ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania w Premier League odniósł Everton FC, który pokonał Leicester City 2:1. Spotkanie na King Power Stadium rozstrzygnęło się w ciągu 30 minut. Na gola Witalija Mykolenki w 6. minucie, w 11. odpowiedział Patson Daka. Gdy jednak w 30. minucie do siatki trafił Mason Holgate, Lisy nie potrafiły już wyrównać.

Wyniki 35. kolejki Premier League

Arsenal FC – Leeds United 2:1 (2:0)

Edward Nketiah (5′, 10′) – Diego Llorente (66′)

Norwich City – West Ham United 0:4 (0:3)

Said Benrahma (12′, 43′), Michail Antonio (30′), Manuel Lanzini (65′ – rzut karny)

Leicester City – Everton FC 1:2 (1:2)

Patson Daka (11′) – Witalij Mykolenko (6′), Mason Holgate (30′)