Arsenal traci punkty

Unai Emery

Zawodnicy Watfordu zremisowali na swoim terenie z graczami Arsenalu 2:2, chociaż przegrywali już 0:2.

W 11. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Na uderzenie zdecydował się Cleverley, lecz Leno zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy zaś do 21. minuty. Wtedy to bramkę zdobył Aubameyang.

Napastnik Kanonierów podwyższył w 32. minucie tej niedzielnej konfrontacji. Wówczas asystował mu Maitland-Niles.

Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę w 54. minucie. Wtedy to błędy w szeregach gości wykorzystał Cleverley.

Gracze Watfordu uwierzyli, że są w stanie odrobić straty. W kolejnych minutach kilka razy uderzali na bramkę Kanonierów. Byli jednak albo mało precyzyjni, albo dobrze spisywał się Leno.

Gospodarze dopięli jednak swego. W 81. minucie rzutu karnego nie zmarnował bowiem Pereyra.

Kilka minut potem gospodarze mogli nawet wyjść na prowadzenie. Na uderzenie zdecydował się Deulofeu, ale piłka w nieznacznej odległości minęła bramkę gości.

Pod bramką The Gunners po raz kolejny groźnie zrobiło się w 86. minucie. Strzelał Cleverley, lecz Luiz zdołał głową wybić piłkę, która zmierzała do bramki.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie, chociaż w końcówce szansę miał jeszcze Sarr, i oba kluby zgarnęły po oczku.

Watford – Arsenal 2:2 (0:2)

0:1 Aubameyang 21′
0:2 Aubameyang 32′
1:2 Cleverley 54′
2:2 Pereyra 81′ (k.)