LM: Real wygrywa w Amsterdamie

Karim Benzema

Bez niespodzianki obeszło się w środowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów na Amsterdam ArenA. Miejscowy Ajax uległ 1:2 Realowi Madryt.

W roli faworyta do dwumeczu przystępowali podopieczni Santiago Solariego, którzy w ostatnich tygodniach prezentowali wysoką formę. Królewscy liczyli również na uzyskanie w Amsterdamie solidnej zaliczki przed rewanżowym meczem na Santiago Bernabeu.

Ajax rozpoczął mecz bardzo odważnie, kilka razy zagrażając bramce Królewskich. Obok bramki strzeżonej przez Courtois uderzał między innymi Mazraoui. Królewscy odpowiedzieli bardzo groźnym strzałem Viniciusa Juniora, z którym świetnie poradził sobie Onana.

W 26. minucie bliski wyprowadzenia Ajaksu na prowadzenie był Tadić, który wygrał pojedynek w polu karnym z Ramosem, ale następnie uderzył w słupek. Okazję do zdobycia gola miał również Ziyech, ale nie potrafił pokonać Courtois w sytuacji sam na sam.

Tymczasem w 37. minucie piłkę do bramki Realu wpakował Tagliafico, który wykorzystał błąd bramkarza Realu. Gol ostatecznie jednak nie został uznany, bowiem sędzia po obejrzeniu powtórki wskazał spalonego jednego z zawodników gospodarzy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Siedem minut po przerwie z piłką w pole karne wpadł Nenes, ale jego strzał na rzut rożny odbił bramkarz Realu. Tymczasem w 60. minucie goście wyszli na prowadzenie. Vinicius Junior przedarł się z lewej strony z futbolówką w pole karne, zagrał do Benzemy, a ten mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Onanie.

Ambitnie grający Ajax doprowadził do wyrównania w 75. minucie. Po dograniu Tadicia z lewej strony boiska, do piłki na dziesiątym metrze od bramki dopadł Ziyech i płaskim uderzeniem zaskoczył Courtois.

Gdy wydawało się, że spotkanie może zakończyć się remisem, w 87. minucie Królewscy rozstrzygnęli je na własną korzyść. Po świetnym dośrodkowaniu Carvajala z prawego skrzydła, piłkę w bramce Ajaksu umieścił Asensio.

Ajax Amsterdam – Real Madryt 1:2 (0:0)

0:1 Benzema 60′
1:1 Ziyech 75′
1:2 Asensio 87′