Podział punktów w Norwich

dodał: Tomasz Matuszczak  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  25.08.2012 17:54
Remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Norwich City  a Queens Park Rangers. Dla obu drużyn to pierwsze punkty w obecnych rozgrywkach

Obie ekipy chciały zrehabilitować się za porażki 0:5 w poprzedniej kolejce. Menadżer Kanarków, Chris Hughton delegował do gry w pierwszym składzie dwóch nowo zakupionych obrońców: Sebastiena Bassonga oraz Javiera
Garrido.

Pierwsza bramka meczu padła już w 11. minucie. Po kapitalnej zespołowej akcji gospodarzy na listę strzelców wpisał Simeon Jackson. Napastnik Norwich wykorzystał dośrodkowanie Pilkingtona i strzałem głową z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Greena.

Odpowiedź gości nastąpiła już osiem minut później. Bassong w nieprzepisowy sposób powstrzymał w polu karnym Cisse, a rzut karny postanowił wykonywać sam poszkodowany. Jego strzał kapitalnie obronił Ruddy, ale do piłki dopadł Bobby Zamora i wyrównał stan spotkania. W pierwszej połowie goli już nie oglądaliśmy.

Drugie 45 minut przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy dążyli do strzelenia zwycięskiego gola. Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu ponownie blisko szczęścia był Jackson, ale nie trafił w bramkę Greena. W 70. minucie stuprocentową sytuację na zdobycie gola miał Snodgrass. Po fantastycznym dośrodkowaniu Garrido, 24-latek uderzał głową, ale minimalnie przestrzelił. W 83. minucie główkował Hooiveld, ale gości tym razem uratowała poprzeczka.

Obie drużyny nie mogą być w pełni zadowolone z dzisiejszego rezultatu. Piłkarze Norwich mieli swoje sytuacje w drugiej połowie, ale zabrakło im szczęścia. Z kolei QPR w następnych meczach spotka się z Manchesterem City, Chelsea oraz Tottenhamem i o jakiekolwiek punkty będzie niezwykle ciężko.

Norwich City - Queens Park Rangers 1:1 (1:1)
1:0 Jackson 11'
1:1 Zamora 19'