LE: Vitesse w III rundzie

dodał: Michał Machowski  |  źródło: eredivisie.pl  |  26.07.2012 21:56
Vitesse Arnhem rywalem Anży Machaczkała w III rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej - Nadreńczycy pokonali w rewanżu finalistów Pucharu Bułgarii, Lokomotiv Plovdiv.

Przed tygodniem podopieczni Freda Ruttena zremisowali na wyjeździe 4:4. Szkoleniowiec nie był do końca zadowolony z postawy swoich graczy, jedynie cztery gole zdobyte na wyjeździe były powodem do optymizmu.

Rewanż był już zupełnie inny i tak jak dało się przewidzieć, Holendrzy potwierdzili swoją wyższość i wykorzystali atut własnego boiska. Van Ginkel w 25. minucie wyprowadził Vitesse na prowadzenie, a jeszcze przed przerwą van Aanholt zdobył gola do szatni. Po powrocie na boisko trzeciego gola w spotkaniu zdobył Bony Wilfred.

Miejscowi sami sobie narobili problemów w końcówce kiedy Kalas otrzymał czerwoną kartkę za faul, a jedenastkę wykorzystał Zlatinski. Przyjezdnych stać było jednak tylko na jednego gola, natomiast Vitesse powinno wygrać 4:1, gdyby rzut karny wykorzystał jeszcze Chanturia.

Vitesse Arnhem - Lokomotiv Plovdiv 3:1 (2:0)
1:0 van Ginkel 25'
2:0 van Aanholt 45' + 2