Wisła Kraków nie dała rady beniaminkowi 2 Ligi

Wisła Kraków w meczu dla koneserów przegrała środę w sparingu z Polonią Bytom (0:2). Jednocześnie Biała Gwiazda zanotowała pierwszą porażkę w trakcie letnich sparingów przed startem sezonu, który już za 1,5 tygodnia.

Radosław Sobolewski
  • Pierwszą porażkę sparingową tego lata poniosła Wisła Kraków
  • 13-krotny mistrz Polski uległ Polonii Bytom (0:2)
  • Trafienia dla Niebiesko-czerwonych zaliczyli Tomasz Gajda i Konrad Andrzejczyk

Wisła Kraków na tarczy

Wisła Kraków w sezonie 2023/2024 ma zamiar wywalczyć miejsce premiowane grą w Ekstraklasie. Biała Gwiazda jednocześnie intensywnie pracuje, chcąc jak najlepiej przygotować się do nowej kampanii. W środę podopieczni Radosława Sobolewskiego wzięli udział w sparingu z Polonią Bytom, który miał miejsce w Myślenicach.

Krakowska ekipa nie spisała się najlepiej, przegrywając ze Ślązakami (0:2). Wynik rywalizacji został otwarty w 58. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Tomasz Gajda. Tymczasem bramka na 2:0 dla bytomian padła w 66. minucie za sprawą Konrada Andrzejczaka.

Ostatni mecz kontrolny wiślacy rozegrają w sobotę, mierząc się z Zagłębiem Sosnowiec. Z kolei w pietrwszej kolejce w Fortuna 1 Lidze na drodze Wisły stanie Górnik Łęczna. Mecz odbędzie się 22 lipca o godzinie 17:30.