Odra Opole zdecydowała ws. przyjęcia kibiców Wisły Kraków

Odra Opole właśnie poinformowała, że nie przyjmie zorganizowanej grupy kibiców Wisły Kraków w najbliższym meczu Fortuna 1. ligi. Jest to kolejny klub, który odmawia udziału w meczu krakowianom.

Kibice Wisły Kraków
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Kibice Wisły Kraków
  • Od jakiegoś czasu kibice Wisły Kraków nie są wpuszczani na wyjazdowe mecze
  • Taką decyzję podjął m.in. GKS Tychy, Podbeskidzie czy Stal Rzeszów
  • Do tego grona dołączyła właśnie Odra Opole

“Zakaz” trwa

Kibice Wisły Kraków od kilku miesięcy nie mogą obejrzeć z wysokości trybun spotkań swojej drużyny. To pokłosie wydarzeń z Radłowa koło Tarnowa, w wyniku których zmarł jeden z pseudokibiców przeciwnej do “Białej Gwiazdy” grupy sympatyków. Od tamtego momentu krakowianie mają swego rodzaju nieformalny zakaz stadionowy. Przyjęcia delegacji spod Wawela odmówiło m.in. Podbeskidzie, GKS Tychy oraz ostatnio Stal Rzeszów.

W związku ze zbliżającym się meczem Wisły z Odrą Opole, władze tego drugiego kluby wystosowały komunikat, w którym informują, że jago gospodarz nie przyjmą fanów z Krakowa.

Wysłaliśmy już do Wisły pismo informujące o naszej decyzji. Podjęliśmy ją na podstawie opinii policji, która przedstawiła związek obecności kibiców gości z ryzykiem wystąpienia niepożądanych zjawisk. Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo kibiców na stadionie – powiedział dla “sport.tvp.pl” rzecznik prasowy opolan.

Czytaj więcej: Nadchodzi szokujące powołanie Probierza? Intrygujące słowa trenera Puszczy Niepołomice

Komentarze