Odra Opole umocniła się na pozycji lidera [WIDEO]

Odra Opole pokonała GKS Katowice (1:0) w meczu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi. Jednocześnie drużyna Adama Noconia ma już na swoim koncie 23 punkty.

Adam Nocoń
  • Odra Opole nie zwalnia tempa i wygrała siódmy mecz w sezonie
  • Zwycięstwi liderowi Fortuna 1 Ligi zapewnił gol Dina Suna
  • GKs Katowice poniósł czwartą porażkę w tej kampanii

Odra nie przestaje zaskakiwać

Odra Opole w jednym z ciekawszych meczów na zapleczu PKO Ekstraklasy mierzyła się z GieKSa Katowice. Gospodarze do tej potyczki podchodzili po wygranej nad Miedzią Legnica (2:1). Z kolei zespół Rafała Góraka chciał się przełamać po przegranych starciach z Zagłębiem Sosnowiec (0:1) i z Górnikiem Zabrze (0:4).

W pierwszej połowie fajerwerków piłkarskich piłkarze obu ekip nie zaserwowali kibicom. Ogólnie tylko dwa celne strzały miały miejsce w starciu z udziałem Odry i GieKSy, po jednym każdej ze stron. Finalnie pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Z kolei w drugiej części gry błysnął w roli dublera Din Suna. 25-letni napastnik pojawił się na boisku w 74. minucie. Z kolei w 180 sekund później wpisał się na listę strzelców. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i opolanie odnieśli cenne zwycięstwo. Umocnili się tym samym na pozycji lidera rozgrywek.

W następnej kolejce opolan czeka batalia z Chrobrym Głogów na wyjeździe. Tymczasem katowicką ekipę czeka domowa potyczka z Bruk-Betem Termaliką.