Czarna seria Wisły Kraków trwa. Fantastyczna końcówka Odry Opole [WIDEO]

Odra Opole pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków 3:1 w meczu piątej kolejki Fortuna 1. Ligi. Goście przegrywali przez większość czasu, ale w końcówce zdołali odwrócić losy spotkania.

Angel Rodado, Dawid Czaplinski, Eneko Satrustegui
PressFocus Na zdjęciu: Angel Rodado, Dawid Czaplinski, Eneko Satrustegui
  • Odra Opole pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków 3:1 w meczu piątej kolejki Fortuna 1. Ligi
  • Goście przegrywali przez większość czasu, ale w końcówce zdołali odwrócić losy spotkania
  • Zwycięskie bramki dla przyjezdnych zdobyli Piotr Żemło i Din Sula

Wisła Kraków 1:3 Odra Opole. Fantastyczna końcówka gości [WIDEO]

Dla piłkarzy Wisły Kraków to trzeci kolejny mecz bez zwycięstwa. Wcześniej Biała Gwiazda zremisowała 0:0 ze Stalą Rzeszów i przegrała 0:1 z GKS-em Tychy. Natomiast Odra Opole zanotowała czwartą wygraną w piątym meczu sezonu Fortuna 1. Ligi.

Wisła Kraków musiała sobie radzić w osłabieniu po niezrozumiałej czerwonej kartce. W 18. minucie meczu Igor Sapała otrzymał pierwszą żółtą kartkę za wejście od tyłu. Kilkadziesiąt sekund później pomocnik Białej Gwiazdy ponownie sfaulował rywala, zbierając drugie upomnienie. W konsekwencji wyleciał z boiska.

Pomimo gry w dziesiątkę Wisła Kraków zdołała wyjść na prowadzenie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy z rzutu wolnego dośrodkował Alfaro. Do piłki najwyżej wyskoczył kapitan gości – Mateusz Kamiński. Zawodnik przedłużył wrzutkę i niefortunnie trafił do własnej bramki.

Odra Opole doprowadziła do wyrównania w 81. minucie. Wówczas Maciej Makuszewski dośrodkował w pole karne, gdzie doskonale odnalazł się Piotr Żemło. Środkowy obrońca ubiegł bramkarza Wisły Kraków, który nie zachował się najlepiej w tej sytuacji.

Kilka chwil później goście odwrócili losy meczu. Tym razem w polu karnym odpowiednio ustawił się Din Sula, do którego dość przypadkowo zagrał Artur Pikk. Albańczyk nie pomylił się w bardzo prostej sytuacji. W samej końcówce Sula jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, wykorzystując dobre zachowanie Antczaka.

Czy Wisła Kraków wywalczy awans do Ekstraklasy w sezonie 2023/2024?