Brzęczek przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków

Jerzy Brzęczek
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek

Wisła Kraków przedstawiła oficjalną informację na temat przyszłości Jerzego Brzęczka w klubie. Były selekcjoner reprezentacji Polski będzie prowadził ekipę z Reymonta także w Fortuna 1 Lidze. Umowa została przedłużona do końca czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy w przypadku awansu do PKO Ekstraklasy.

  • Wisła Kraków podjęła decyzję w sprawie trenera Jerzego Brzęczka
  • 51-latek będzie prowadził Białą Gwiazdę także w Fortuna 1 Lidze
  • Były selekcjoner reprezentacji Polski otrzymał jednocześnie konkretny cel do zrealizowania

Brzęczek na dłużej w Wiśle

Wisła Kraków ma za sobą najgorszy sezon od 26 lat, który skutkował spadkiem z PKO Ekstraklasy. Mimo wszystko posadę utrzymał Jerzy Brzęczek. W środę 1 czerwca biuro prasowe 13-krotnych mistrzów Polski ogłosiło, że 51-letni trener będzie prowadził Wisłę także w Fortuna 1 Lidze.

“Trenerskie stery Białej Gwiazdy w dalszym ciągu znajdować się będą w rękach Jerzego Brzęczka, który zostaje przy Reymonta i także w sezonie 2022/2023 będzie odpowiadał za poczynania piłkarzy 13-krotnego mistrza Polski na szczeblu Fortuna 1. Ligi. Umowa zawiera opcję przedłużenia o rok w przypadku awansu do PKO Bank Polski Ekstraklasy” – brzmi oficjalny komunikat klubu z Krakowa

Wiślacy przygotowania do nowego sezonu zaczną 13 czerwca. Na razie nieznane są zespoły, z którymi Wisła rozegra mecze kontrolne. Start nowej kampanii na zapleczu PKO Ekstraklasy zaplanowany jest na 15-16 lipca.

Czytaj więcej: Ruch Chorzów podjął decyzję w sprawie trenera

Komentarze