Wisła Kraków rozwiązała kontrakt. Odchodzi piłkarz pierwszego składu

Wisła Kraków oficjalnie poinformowała o rozwiązaniu kontraktu z Alvaro Ratonem. Hiszpański bramkarz występował w barwach Białej Gwiazdy od początku sezonu 2023/2024.

Alvaro Raton, Dawid Szot, Alan Uryga
Obserwuj nas w
Konrad Swierda / Alamy Na zdjęciu: Alvaro Raton, Dawid Szot, Alan Uryga

Alvaro Raton opuszcza Wisłę Kraków

Wisła Kraków wydała oficjalny komunikat w sprawie Alvaro Ratona. Klub poinformował, że kontrakt z piłkarzem został rozwiązany za porozumieniem stron. Hiszpan w barwach Białej Gwiazdy rozegrał łącznie 29 meczów, tracąc w nich 37 goli i notując zaledwie 5 czystych konta.

“Hiszpański bramkarz Álvaro Ratón nie będzie już zakład niebiesko-biało-czerwonych barw. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Álvaro Ratón na R22 trafił przed rokiem i już w 1. kolejce stanął między słupkami wiślackiej bramki. Łącznie zagrał w 29 spotkaniach. Dziękujemy i życzymy powodzenia!” – brzmi komunikat Białej Gwiazdy.

POLECAMY TAKŻE

To kolejny zawodnik, który opuścił klub w ostatnich tygodniach. Do tej pory Wisła rozstała się z Eneko SatrústeguimDejvim Bregu, Davidem Juncą, Vullnetem Bashą i Michałem Żyrą. Końca dobiegła także misja trenera Alberta Rude, którego zastąpił Kazimierz Moskal. Oprócz tego zdecydowano się na pożegnanie Kiko Ramireza, dyrektora sportowego klubu.

Rewolucja w klubie ma na celu nowy skuteczny start w sezonie 2024/2025. Głównym celem niezmiennie jest awans do Ekstraklasy, którego nie udało się osiągnąć w ubiegłej kampanii. Warto również dodać, że Wisła będzie rywalizowała w eliminacjach do Ligi Europy.

Sprawdź: Hit transferowy na zapleczu Ekstraklasy. Gostomski znalazł nowy klub

Komentarze