West Ham z dużym wzmocnieniem. Osłabił ligowego rywala

West Ham United potwierdził bardzo ciekawe wzmocnienie. Do drużyny Młotów dołączył Max Kilman, który do tej pory występował w Wolverhampton Wanderers.

Max Kilman
Obserwuj nas w
Action Plus Sports Images / Alamy Na zdjęciu: Max Kilman

Oficjalnie: Max Kilman przeniósł się do West Hamu United

West Ham United dokonał trzeciego wzmocnienia w trakcie letniego okienka transferowego. Młoty właśnie oficjalnie poinformowały o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego Maxa Kilmana z Wolverhampton Wanderers. Środkowy obrońca po pomyślnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą siedmioletnią umową, ważną do 30 czerwca 2031 roku.

Kwota tej transakcji wyniosła około 40 milionów funtów (47,5 miliona euro). 27-letni stoper jest więc bohaterem drugiego najdroższego transferu w historii West Hamu United. The Hammers więcej zapłacili tylko za Sebastiena Hallera, na którego sprzedaży Eintracht Frankfurt w 2019 roku zarobił 50 milionów euro.

Max Kilman był czołowym zawodnikiem Wolverhampton Wanderers, o czym świadczy choćby fakt rola kapitana w zespole Wolves. Mierzący 194 centymetry wzrostu defensor z powodzeniem występował w barwach ekipy Wilków od sierpnia 2018 roku, kiedy przeprowadził się na Molineux Stadium za darmo z Maidenhead United.

Angielski obrońca na przestrzeni minionego sezonu rozegrał 44 mecze, zdobył 2 bramki i zaliczył 1 asystę. Portal “Transfermarkt” wycenia doświadczonego stopera na 32 miliony euro. Max Kilman to trzeci letni nabytek West Hamu United – wcześniej na Stadion Olimpijski w Londynie trafili Wes Foderingham (bramkarz) oraz Luis Guilherme (prawy napastnik).

Komentarze