Ukraiński talent celem giganta Premier League. Transfer za 70 mln euro?!

Giorgi Sudakov może być kolejnym piłkarzem, który opuści Szachtar Donieck za bardzo duże pieniądze. Reprezentant Ukrainy trafił na radary czołowej ekipy Premier League.

Giorgi Sudakov
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Giorgi Sudakov

Tottenham sięgnie po talent Szachtara Donieck?

Szachtar Donieck bardzo skutecznie szkoli swoich zawodników, co pokazują ostatnie lata. W 2023 roku udało się zarobić bardzo duże pieniądze na Mychajło Mudryku, który wylądował w Chelsea. Teraz na największą gwiazdę ukraińskiego zespołu wyrósł Giorgi Sudakov, łączony z przeprowadzką do Premier League. Zainteresowanie transferem ofensywnego pomocnika wykazuje Tottenham.

Sprowadzenie 14-krotnego reprezentanta Ukrainy wiązałoby się z bardzo dużym wydatkiem. Szachtar Donieck wycenia swojego wychowanka na minimum 70 milionów euro. Oferty niższe od tej kwoty nie będą nawet rozpatrywane. Niewykluczone, że Sudakov będzie w ostatecznych rozrachunku kosztować więcej, jeśli tylko do rywalizacji włączą się inne kluby. Nie jest tajemnicą, że pomocnik zaimponował w tym sezonie na tyle, aby stać się celem transferowym sporej liczby ekip.

Tottenham stale rozgląda się za piłkarzami, którzy pomogą wznieść ofensywę na wyższy poziom. Timo Werner jest tylko wypożyczony, zaś Dejan Kulusevski zwyczajnie rozczarowuje. Z nawracającymi problemami zdrowotnymi mierzy się z kolei Richarlison, który w dodatku nie oferuje satysfakcjonującej skuteczności.

Sudakov zgromadził w tym sezonie siedem bramek oraz trzy asysty. Ma na swoim koncie występy w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Zobacz również: Znany agent wchodzi do gry. Pomoże Manchesterowi United w hitowym transferze

Komentarze