To może być pierwszy transfer Rakowa tego lata! Papszun liczy na wzmocnienie

Raków Częstochowa miał złożyć już trzy oferty za niejakiego Adriano Amorima. Jest to 22-letni napastnik rodem z Brazylii grający dla Leixoes z drugiej ligi portugalskiej,

Marek Papszun
Obserwuj nas w
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Marek Papszun

Oferta za Brazylijczyka już złożona

Raków Częstochowa ma za sobą bardzo słaby sezon. Byli już mistrzowie Polski kompletnie zawiedli w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, gdzie mieli walczyć o obronę tytułu oraz rozczarowali także w Pucharze Polski. Kibice mogą być tylko zadowoleni z występów Medalików w eliminacjach Ligi Mistrzów i w fazie grupowej Ligi Europy. Jednak poza tym pod Jasną Górą czuć spore rozgoryczenie związane z wynikami, stąd też decyzja władz klubu o rozstaniu z Dawidem Szwargą i powrót na trenerską ławkę po sezonie przerwy Marka Papszuna.

POLECAMY TAKŻE

W zespole z Częstochowy zmienia się jednak nie tylko trener, ale i spora liczba piłkarzy. Do tej pory Raków poinformował o rozstaniu z m.in. Marcinem Cebulą oraz Vladanem Kovaceviciem. Wiadomo jednak, że na tym nie koniec roszad w drużynie. Niemniej, jak powszechnie wiadomo, skoro zwalniają, to znaczy, że będą zatrudniać, tak więc 7. zespół poprzedniego sezonu szuka nowych graczy.

Jednym z nich może być niejaki Adriano Amorima z Leixoes z drugiej ligi portugalskiej, o czym informuje “Jornal de Noticias”. 22-letni napastnik rodem z Brazylii w poprzednim sezonie rozegrał 40 spotkań, w których zdobył cztery bramki i zanotował pięć asyst. Gracz z rocznika 2002 mierzy około 175 centymetrów wzrostu, a serwis “Transfermarkt” wycenia go na mniej więcej 500 tysięcy euro. Raków miał złożyć za niego już trzy oferty, ale porozumienia wciąż nie ma, choć klub jest skłonny sprzedać piłkarza.

Czytaj więcej: Matty Cash na celowniku giganta Serie A! Widzą w nim lidera

Komentarze