Strzelił 23 gole w lidze. Chcą go najwięksi z Anglii i Włoch

Wprawdzie nie udało mu się wygrać walki o koronę króla strzelców Eredivisie, ale i tak ma ogromną szansę na wielki transfer. Nicolo Schira przekonuje, że Santiago Gimenez może zmienić klubowe barwy i trafić do Premier League lub Serie A.

Santiago Gimenez
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Santiago Gimenez

Transfery. Przynajmniej 40 mln za napastnika

Santiago Gimenez ma za sobą dwa sezony w Eredivisie. W pierwszym zdobył 15 ligowych bramek, natomiast w minionych rozgrywkach strzelił już 23 gole. Reprezentant Meksyku w walce o koronę najlepszego snajpera zajął trzecie miejsce, za Luukiem de Jongiem i Vangelisem Pavlidisem, którzy 29-krotnie pokonywali golkiperów rywali.

POLECAMY TAKŻE

23-latek w tym okienku może uczynić kolejny krok w swojej karierze. Dwa lata temu Feyenoord sprowadził go z Cruz Azul za sześć milionów euro, a teraz ma szansę na kilkukrotny zarobek. Portal Transfermarkt wycenia Gimeneza na 40 milionów euro, ale wydaje się, że ekipa z Rotterdamu będzie żądała co najmniej dziesięć milionów więcej.

Nicolo Schira informuje, że zainteresowanie pozyskaniem środkowego napastnika wyrażają przynajmniej cztery drużyny. Dwie z Premier League – Liverpool i Tottenham, i dwie z Serie A – Milan i Napoli. Dla klubów z Anglii wydatek rzędu kilkudziesięciu mln nie będzie żadną przeszkodą. Natomiast w przypadku zespołów z Włoch może okazać się barierą nie do pokonania.

Zobacz także: Wisła Kraków bardzo blisko pierwszego letniego transferu

Komentarze