Sprzeczne informacje ws. transferu Wojciecha Szczęsnego! Al-Nassr wciąż walczy

Wojciech Szczęsny łączony jest z transferem do Al-Nassr. Choć wydawało się, że transfer upadł, to Nicolo Schira uważa, że trwają rozmowy z Juventusem ws. kwoty wykupu Polaka.

Wojciech Szczęsny
Obserwuj nas w
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Al-Nassr rozmawia z Juventusem, Szczęsny jednak trafi do Arabii?

Wojciech Szczęsny aktualnie przebywa wraz z reprezentacją Polski w Niemczech, gdzie od piątku trwają Mistrzostwa Europy 2024. Mimo to wokół bramkarza Juventusu powstało dużo szumu związanego z potencjalnym transferem do jednego z klubów Saudi Pro League. Od kilku dni regularnie pojawiają się informacje dotyczące negocjacji Al-Nassr z przedstawicielami polskiego golkipera oraz z Juventusem odnośnie kwoty transfery. Jeszcze w czwartek (13 czerwca) wydawało się, że temat przejścia do Arabii Saudyjskiej upadł, lecz Nicolo Schira ma nowe wieści w tej sprawie.

POLECAMY TAKŻE

Według włoskiego dziennikarza Al-Nassr prowadzi negocjacje z Juventusem. Tematem rozmów obu drużyn jest oczywiście suma odstępnego, którą arabski klub musi zapłacić Starej Damie, aby ta zgodziła się na sprzedaż Wojciech Szczęsnego. Polak ma już mieć ustalone warunki kontraktu indywidualnego, które zapewnią mu wynagrodzenie na poziomie 20 milionów euro rocznie. Co więcej, Szczęsny miałby podpisać kontrakt do 2026 roku z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Prawdopodobnie ostateczna kwestia transferu rozstrzygnie się dopiero po zakończeniu Mistrzostw Europy 2024. Trudno sobie wyobrazić, aby Polak w trakcie trwania Euro zajmował się sprawami związanymi ze zmianą klubu. Nie można jednak wykluczyć, że w kuluarach oba kluby wraz z przedstawicielami reprezentanta Polski prowadzą działania, które później przedstawią Szczęsnemu, który oczywiście będzie miał ostatnie słowo ws. zmiany barw klubowych.

Komentarze