Spinazzola zmienia klub wewnątrz Serie A. AS Roma oddała zawodnika rywalowi

Leonardo Spinazzola został nowym piłkarzem SSC Napoli. Włoski klub poinformował o sprowadzeniu obrońcy w mediach społecznościowych. Wcześniej 31-latek był graczem AS Romy.

Leonardo Spinazzola
Obserwuj nas w
Giuseppe Maffia / Alamy Na zdjęciu: Leonardo Spinazzola

Napoli ogłosiło transfer Leonardo Spinazzoli

AS Roma po zakończeniu sezonu pozwoliła odejść jednemu z liderów zespołu. Z uwagi na wygasający kontrakt stolicę Włoch opuścił Leonardo Spinazzola. Lewy obrońca reprezentacji Włoch długo nie pozostał bezrobotny, bowiem w środę (10 lipca) oficjalnie podpisał kontrakt z nowym klubem. Pracodawcą włoskiego piłkarza zostało SSC Napoli, z którym 31-latek parafował kontrakt do czerwca 2026 roku.

POLECAMY TAKŻE

Dla Napoli to pierwszy ruch na rynku transferowym podczas letniego okienka. Aczkolwiek lada moment zespół Antonio Conte wzmocnią kolejni zawodnicy. Neapolitańczycy prowadzą rozmowy kontraktowe z Alessandro Buongiorno oraz Rafą Marinem. Obaj piłkarze po przejściu testów medycznych również zasilą szeregi Mistrza Włoch z sezonu 2022/2023.

Spinazzola w poprzednim klubie spędził pięć lat. AS Roma latem 2019 roku wydała na niego aż 29 milionów euro, sprowadzając go z Juventusu. Doświadczony defensor był jednym z liderów drużyny, a razem z nim rzymianie sięgnęli po upragniony triumf w europejskich pucharach. W sezonie 2022/2023 triumfowali w rozgrywkach Ligi Konferencji, zaś rok później byli finalistami Ligi Europy.

Łącznie Spinazzola w Romie zagrał 151 spotkań, w których zdobył 7 bramek i zanotował 21 asyst. Gdyby nie fakt, że Włoch często zmagał się z kontuzjami występów w koszulce Giallorossich byłoby znacznie więcej.

Komentarze