Leonardo
Spinazzola

Leonardo Spinazzola to włoski piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy. Od 2019 roku zawodnik AS Roma. Mistrz Włoch z sezonu 2018/2019 w barwach Juventusu. Mistrz Europy (2021) z reprezentacją Włoch, reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

37
IMAGO/Antonello Sammarco
Imię i nazwisko Leonardo Spinazzola
Data urodzenia 1993-03-25
Miejsce urodzenia Foligno
Narodowość Włochy
Aktualny klub AS Roma
Pozycja lewy obrońca
Waga 75 kg
Wzrost 186 cm

Leonardo Spinazzola – kariera

Leonardo Spinazzola wychowywał się w Sienie, ale szybko trafił do akademii Juventusu. Turyńczycy wierzyli w obrońcę, ale chcieli, by zyskał doświadczenia na wypożyczeniach. Przez to młody Włoch trafiał na krótko do Empoli, Virtus Lanciano, Atalanty, Vicenzy czy Perugii. Dopiero lata 2016-2018 w barwach Atalanty dały spodziewany przełom karierze lewego obrońcy. Na sezon 2018/2019 wrócił do Juventusu, gdzie wreszcie był zawodnikiem seniorskiej drużyny. W mistrzowskim sezonie rozegrał jednak zaledwie 10 meczów, po czym latem odszedł do AS Roma za niespełna 30 milionów euro.

W Wiecznym Mieście uznawany jest za gracza podstawowego, jednak często doskwierają mu kontuzję. Swój najlepszy – i zarazem najbardziej przykry – moment miał podczas mistrzostw Europy z 2021 roku. Był podstawowym wyborem dla Roberto Manicniego i rozgrywał spektakularny turniej. W ćwierćfinale doznał jednak kontuzji i był to jego ostatni występ na Euro 2021. Miał jednak wielki udział w ostatecznym triumfie Squadra Azzurra.

Leonardo Spinazzola – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Leonardo Spinazzola?

Leonardo Spinazzola rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 37.

W jakich klubach grał Leonardo Spinazzola?

Leonardo Spinazzola w trakcie swojej kariery grał w klubach: Juventus FC, AC Siena, Empoli Calcio, Virtus Lanciano, Atalanta Bergamo, Vicenza Calcio, AC Perugia, Atalanta Bergamo, AS Roma.