Legia potwierdziła kolejny transfer. 23-letni Hiszpan wzmocnił defensywę

Hiszpański środkowy obrońca Sergio Barcia podpisał kontrakt z Legią Warszawa, przekazał stołeczny klub w oficjalnym komunikacie. Umowa będzie obowiązywać przez trzy lata, czyli do końca sezonu 2026/27.

Sergio Barcia
Obserwuj nas w
Magara Press SL / Alamy Na zdjęciu: Sergio Barcia

Sergio Barcia zawodnikiem Legii Warszawa

Doniesienia o możliwym transferze Sergio Barcii do Legii Warszawa pojawiały się w polskich mediach już od kilku dni. Spekulowano bowiem, że kwota transferu może wynieść nawet milion euro, a Hiszpanem były zainteresowane także inne kluby, również z PKO Ekstraklasy.

POLECAMY TAKŻE

Sergio Barcia jest wychowankiem Celty Vigo. Ostatni sezon spędził CD Mirandes na poziomie La Liga 2. 23-letni zawodnik był kapitanem drużyny i kluczową postacią. Wystąpił w 40 meczach, w których zdobył dwie bramki, a łącznie na placu gry spędził 3337 minut. Barcia ma także na swoim koncie debiut w La Liga. W 2020 zagrał w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii w barwach Granady.

Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem zawodnikiem Legii. Dla mnie to duży i ważny krok w karierze. Bardzo się cieszę, że mogę zrobić tutaj, w Warszawie. Legia od razu zwróciła moją uwagę, bo to największy klub w Polsce. Cieszę się, że zostałem jego częścią – przyznał nowy nabytek Legii Warszawa cytowany przez oficjalny serwis klubu tuż po podpisaniu kontraktu.

Legia Warszawa jest bardzo aktywna na rynku transferowym podczas letniego okienka. Stołeczny klub chce znów rywalizować o mistrzostwo Polski i zrekompensować się za poprzedni, mniej udany, sezon na boiskach PKO Ekstraklasy. Sergio Barcia wydaje się bardzo ciekawym wzmocnieniem, ponieważ jest perspektywicznym zawodnikiem.

Zobacz również: Yamal przejmie numer Messiego w Barcelonie? Przełomowy dzień dla klubu

Komentarze