Saudyjczycy działają na rynku. Reprezentant Belgii trafi do Arabii

Arthur Theate swoją karierę będzie kontynuował w Arabii Saudyjskiej. Według Fabrizio Romano Al-Ittihad ustalił już wszystkie szczegóły transferu reprezentanta Belgii.

Arthur Theate
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Arthur Theate

Arthur Theate zostanie nowym piłkarzem Al-Ittihad

Kluby z Arabii Saudyjskiej tego lata będą bardzo aktywne na rynku transferowym. Nowym szkoleniowcem tamtejszego Al-Ittihad zostanie Stefano Pioli, który już pracuje nad wzmocnieniami w zespole Tygrysów. Według najnowszych informacji przekazanych przez włoskiego dziennikarza Fabrizio Romano do saudyjskiej drużyny przeprowadzi się Arthur Theate.

Al-Ittihad w tej sprawie porozumiał się już ze Stade Rennes, w którym środkowy obrońca występował od 2022 roku. 24-letni stoper po pomyślnym przejściu testów medycznych zwiąże się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2027 roku, z opcją przedłużenia umowy o kolejny sezon.

Czy Saudyjczycy znowu wywrócą rynek do góry nogami?

Tak 80%
Nie 20%
5+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Kwota tej transakcji wyniesie 18 milionów euro. Warto dodać, że mierzącemu 185 centymetrów wzrostu defensorowi przyglądał się także West Ham United, który ostatecznie będzie musiał obejść się smakiem. Arthur Theate wraz z reprezentacją Belgii był na mistrzostwach Europy 2024. Czerwone Diabły odpadły na etapie 1/8 finału po porażce z Francją (0:1).

18-krotny reprezentant Belgii w 40 spotkaniach minionego sezonu zdobył 3 bramki. Wychowanek Genku oprócz Stade Rennes w swoim piłkarskim CV posiada również Bolonię, KV Oostende oraz Standard Liege.

Aktualizacja: Fabrizio Romano kilka dni później poinformował, że transfer Arthura Theate’a do Al-Ittihad ostatecznie upadł. Stefano Pioli również nie zostanie szkoleniowcem saudyjskiego klubu.

Komentarze