Arsenal zbliża się wielkiego transferu. Warunki kontraktu uzgodnione

Arsenal uzgodnił warunki kontraktu z Riccardo Calafiorim. Umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2029 roku. "Kanonierom" pozostaje teraz jedynie uzgodnić kwotę transferu z Bologną - podaje Fabrizio Romano.

Mikel Arteta
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Mikel Arteta

Arsenal uzgodnił warunki umowy z Riccardo Calafiorim

Arsenal miniony sezon zakończył z wicemistrzostwem Anglii. Ambicje klubu z Londynu sięgają dużo wyżej, dlatego w przyszłej kampanii chcą sięgnąć po tytuł Premier League. Jednak żeby tak się stało, „Kanonierzy” muszą dokonać kilku wzmocnień. Jednym z ich głównych celów jest sprowadzenie na Emirates Stadium nowego defensora. Już wiemy, że władze upatrzyły sobie odpowiedniego kandydata.

POLECAMY TAKŻE

Od kilku dni pojawiają się informacje, że Arsenal jest gotowy pozyskać Riccardo Calafioriego z Bologni. Nowe informacje w tej sprawie przekazał Fabrizio Romano. Włoski dziennikarz zdradził, że „Kanonierzy” uzgodnili już warunki kontraktu z włoskim defensorem. Na zawodnika będzie czekała do podpisu umowa, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2029 roku.

Fabrizio Romano dodaje, że jednak nie jest jeszcze nic przesądzone w tej sprawie. Arsenal wciąż dyskutuje z Bologną na temat kwoty transferu. Włoski klub oczekuje aż 50 milionów euro za swojego gracza. Władze ze Stadio Renato Dall’Ara życzą sobie tak wysoką kwotę, bowiem aż 50% z tej ceny zgarnie były klub 22-latka – FC Basel.

Transfer Riccardo Calafioriego do tak wielkiego klubu nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Włoski defensor ma za sobą świetny sezon klubowy. Dobrą formę przełożył także na EURO 2024, gdzie był wyróżniającą się postacią w reprezentacji Italii, która już pożegnała się z turniejem.

Sprawdź także: Real negocjuje z gwiazdą Premier League. To może być transferowy hit

Komentarze