Rabiot wybrał nowy klub. Teraz czeka na ofertę

Adrien Rabiot od 1 lipca jest wolnym zawodnikiem po wygaśnięciu kontraktu z Juventusem. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy innego klubu, bowiem wciąż nie zaakceptował nowej oferty Starej Damy.

Adrien Rabiot
Obserwuj nas w
Nicola Ianuale / Alamy Na zdjęciu: Adrien Rabiot

Rabiot chce transferu do Realu Madryt

Tymczasem według raportu “Mundo Deportivo”, Adrien Rabiot czeka na ofertę od Realu Madryt. Włoskie media potwierdzają, że pomocnik skupił się na przenosinach do drużyny Królewskich, o ile ta zdecyduje się złożyć mu propozycję. Pomimo zainteresowania ze strony takich klubów jak Liverpool czy Newcastle, Francuz priorytetowo traktuje Real Madryt.

Kluby Premier League od dłuższego czasu próbują namówić Rabiota do transferu, ale bezskutecznie. Mimo oferowanego większego wynagrodzenia niż Juventus, pomocnik wciąż nie podjął ostatecznej oferty. Według najnowszych doniesień wynika to z faktu, iż czeka na propozycję kontraktu od Realu Madryt.

Tylko u nas

Zainteresowanie Realu Madryt Rabiotem nie jest nowością. Kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze doniesienia w tej sprawie, ale pomimo to, stanowisko Królewskich niewiele się zmieniło. Aktualnie nie traktują pozyskania nowego pomocnika jako priorytet. Klub jest zainteresowany jedynie transferami zawodników dostępnych za darmo, którzy nie będą wymagali dużego wkładu finansowego.

Odejście Toniego Kroosa nie wywołało nagłego poszukiwania zastępcy. Zespół wydaje się zadowolony ze swojej obecnej kadry, a ewentualne wzmocnienia będą brane pod uwagę tylko w przypadku wyjątkowych okazji.

Jednak możliwe odejście Daniego Ceballosa może zmienić sytuację. W takim przypadku Real Madryt może potrzebować nowych opcji w środku pola, aby utrzymać głębię składu. W takiej sytuacji Rabiot staje się realną opcją. Umiejętności i doświadczenie Rabiota czynią go atrakcyjnym kandydatem dla Realu Madryt. Jego zdolność do kontrolowania środka pola oraz doświadczenie w topowych ligach mogą zapewnić zespołowi stabilność i kreatywność.

Zobacz również: Manchester City straci bramkarza? Gigantyczna oferta Al-Nassr

Komentarze