Manchester City straci bramkarza? Gigantyczna oferta Al-Nassr

Manchester City stoi przed wyzwaniem zatrzymania Edersona w klubie, gdyż Al Nassr jest gotowy zaoferować mu kontrakt niemal trzykrotnie wyższy niż ten, który obecnie ma na Etihad Stadium. Według "ESPN", Brazylijczyk jest jednym z celów transferowych saudyjskiego klubu, obok bramkarza Liverpoolu, Alissona, oraz Wojciecha Szczęsnego, który prawdopodobnie opuści Juventus.

Ederson
Obserwuj nas w
SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Ederson

Gigantyczne pieniądze dla Edersona. Al-Nassr szykuje sensacyjny transfer

Ederson jest kluczowym zawodnikiem Manchesteru City, jednak teraz może być zmuszony do podjęcia trudnej decyzji. Al Nassr, czyli klub z Saudi Pro League, zaoferował mu tygodniową pensję przekraczającą 600 tysięcy funtów, co jest sumą nieosiągalną nawet dla Obywateli w przypadku renegocjacji kontraktu.

POLECAMY TAKŻE

Manchester City zdaje sobie sprawę z zainteresowania innych klubów swoim gwiazdorem. Ederson, który jest związany kontraktem do 2026 roku, kosztował drużynę Pepa Guardioli 35 milionów funtów, kiedy przybył z Benfiki. Od tego czasu zdobył sześć tytułów Premier League oraz Ligę Mistrzów. Klub z Manchesteru jest skłonny rozważyć sprzedaż swojego bramkarza, jeśli ten wyrazi chęć odejścia, a oferta transferowa spełni ich oczekiwania finansowe.

Pomimo zainteresowania ze strony Al Nassr, Manchester City pozostaje spokojny. W czerwcu Stefan Ortega, dotychczasowy rezerwowy bramkarz, przedłużył kontrakt z klubem do 2026 roku. Źródła podają, że Pep Guardiola nie miałby problemu z rozpoczęciem sezonu z nim jako pierwszym bramkarzem, jeśli Ederson zdecyduje się na odejście. Niemiecki bramkarz, który dołączył do City w 2022 roku, rozegrał 20 spotkań w różnych rozgrywkach w zeszłym sezonie i zbierał bardzo pozytywne recenzje.

Mimo dużego zainteresowania bramkarzami, priorytetem transferowym Al Nassr w letnim okienku jest pozyskanie środkowego pomocnika. Wśród potencjalnych kandydatów znajduje się kapitan Manchesteru United, Bruno Fernandes. Al Nassr, posiadając już w swoich szeregach takie gwiazdy jak Cristiano Ronaldo, dąży do wzmocnienia swojego składu przed nadchodzącym sezonem.

Zobacz również: Reprezentant Austrii błysnął na Euro 2024. Chce go Inter

Komentarze