Milik może stać się bohaterem wielkiej wymiany! Juventus ma plan

Arkadiusz Milik może zostać wymieniony przez Juventus na Khephrena Thurama z OGC Nice. Klub z Ligue 1 byłby zainteresowany takim transferem, o czym pisze "Tuttosport".

Arkadiusz Milik
Obserwuj nas w
Zuma Press/Alamy Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Milik wróci do Francji w ramach wymiany Juventusu

O tym, że Arkadiusz Milik tego lata może opuścić Juventus spekuluje się od dawna. Klub ze stolicy Piemontu chciałby pozbyć się napastnika reprezentacji Polski, który obecnie leczy uraz. W kadrze zespołu nie widzi go nowy trener Thiago Motta, który poszukuje innego zmiennika dla Dusana Vlahovicia.

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Tym samym przyszłość Polaka w Juve stoi pod sporym znakiem zapytania, choć on sam deklaruje, że chce pozostać w zespole i wypełnić umowę, która wygasa w czerwcu 2026 roku.

Wiadomo jednak, że ewentualne pozostanie w Juventusie mogłoby wiązać się z brakiem nie tylko regularnej, ale i jakiejkolwiek gry. Dlatego też być może 30-latek powinien poszukać tego lata nowego klubu. O ciekawej opcji, jaka maluje się na horyzoncie pisze “Tuttosport”. Według dziennikarzy z Włoch, Arkadiusz Milik może stać się częścią hitowej wymiany na linii OGC Nice – Juventus. Zespół z Turynu jest bowiem zainteresowany pozyskaniem Khephrena Thurama z ekipy z Ligue 1, a Polak miałby pójść do Francji w rozliczeniu.

POLECAMY TAKŻE

Thuram to 23-letni środkowy pomocnik, który w minionym sezonie rozegrał 27 spotkań, w których zdobył jednego gola i zanotował jedną asystę. Serwis “Transfermarkt” wycenia go na około 35 milionów euro. Z kolei Milik w 36 spotkaniach zdobył osiem goli i zanotował jedną asystę. Jest też wyceniany na tylko 6 milionów euro, ale klub z Nicei miałby być zainteresowany usługami byłego napastnika m.in. Olympique Marsylia.

Czytaj więcej: Hajto zrugał obronę Biało-Czerwonych. “Można mieć stan przedzawałowy”

Komentarze