Manchester City znów wyda fortunę? Chce spełnić życzenie Pepa Guardioli

Manchester City poważnie zabiega o defensywnego pomocnika Newcastle United, Bruno Guimaraesa - podaje dziennik AS. Transfer Brazylijczyka wiąże się z ogromną opłatą.

Pep Guardiola - trener Manchesteru City
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Pep Guardiola - trener Manchesteru City

Bruno Guimaraes coraz bliżej Manchesteru City

Manchester City po zdobyciu dziesiątego mistrzostwa Premier League pracuje już nad wzmocnieniami, żeby w następnym sezonie po raz kolejny sięgnąć po tytuł. The Citizens nadchodzącego lata chcą wzmocnić między innymi linię środkową, a ich głównym celem jest Bruno Guimaraes. Według hiszpańskiej gazety “AS” Obywatele są liderem w wyścigu o zakontraktowanie gwiazdy Newcastle United. Za 26-letniego pomocnika trzeba będzie słono zapłacić, co jednak nie stanowi problemu Manchesterowi City, który dysponuje ogromnymi środkami.

Klub z Etihad Stadium jest bowiem napędzany pieniędzmi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i choć ciąży na nim wiele zarzutów dotyczących nieprzestrzegania zasad Premier League, to władze rozgrywek nie wyciągnęły jeszcze żadnych konsekwencji wobec Manchesteru City. Klauzula odstępnego Bruno Guimaraesa w umowie ze Srokami wynosi aż 115 milionów euro, ale mówi się, że Newcastle United jest skłonne podjąć negocjacje z zainteresowanymi zespołami.

Tak więc, popularni The Citizens prawdopodobnie będą mogli ściągnąć Brazylijczyka za mniej niż 100 milionów euro. Obywatele rozmowy planują rozpocząć od kwoty 80 milionów euro, mając z tyłu głowy problemy The Magpies z tzw. “Finansowym Fair Play”. Pep Guardiola podobny byłby bardzo ukontentowany, gdyby na Etihad Stadium udało się sprowadzić Bruno Guimaraesa.

Czy Man City znowu wygra Premier League?

Tak 61%
Nie 39%
379+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Komentarze