Koniec pewnej epoki w Madrycie. Kapitan Realu zapowiedział odejście

Nacho Fernandez poinformował Real Madryt, że latem zamierza opuścić hiszpański klub - donosi Jose Felix Diaz na łamach dziennika MARCA. Umowa 34-letniego stopera wygasa 30 czerwca 2024 roku, więc obrońca do nowego zespołu dołączy na zasadzie wolnego transferu.

Nacho Fernandez
Obserwuj nas w
PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy Na zdjęciu: Nacho Fernandez

Nacho Fernandez zdecydował. Podejmie się nowego wyzwania

Nacho Fernandez w obecnym sezonie pełni rolę pierwszego kapitana Realu Madryt. Pragnieniem 34-latka od zawsze było podniesienie przynajmniej jednego pucharu w Realu Madryt z opaską kapitańską na ramieniu. 24-krotny reprezentant Hiszpanii już spełnił swoje marzenie – Królewscy w styczniu wygrali bowiem Superpuchar Hiszpanii, wkrótce prawdopodobnie zapewnią sobie mistrzostwo La Ligi, a poza tym walczą o Ligę Mistrzów.

Wychowanek Realu jest więc spełniony i najnowsze raporty sugerują, że weteran opuści Madryt wraz z końcem kampanii. Jak dowiedział się Jose Felix Diaz z hiszpańskiej gazety “MARCA”, Nacho Fernandez poinformował już włodarzy Los Blancos, że zamierza odejść w letnim okienku transferowym. Wówczas wygaśnie umowa doświadczonego defensora, dlatego będzie mógł on dołączyć do nowego zespołu na zasadzie wolnego transferu.

Królewscy byli gotowi zaproponować swojemu kapitanowi nowy kontrakt, ale sam piłkarz chce podjąć się nowego wyzwania. Mierzący 180 centymetrów wzrostu stoper koszulkę Realu Madryt przywdziewa od początku swojej kariery. Od 2012 roku dla pierwszej drużyny rozegrał łącznie 355 meczów, strzelił 16 bramek i zaliczył 9 asyst.

Jak oceniasz decyzję Nacho?

Pozytywnie 58%
Negatywnie 42%
50+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Pozytywnie
  • Negatywnie

Komentarze