Historia zatoczyła koło. Syn legendy przeszedł do Juventusu

Juventus oficjalnie poinformował o pozyskaniu Khephrena Thurama. 23-letni pomocnik podążył zatem śladem swojego legendarnego ojca - Liliana.

Khephren Thuram
Obserwuj nas w
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Khephren Thuram

Juventus oficjalnie potwierdził. Khephren Thuram zagra w Turynie

Juventus, który tego lata sprowadził już Douglasa Luiza oraz Michele’a Di Gregorio, właśnie dokonał trzeciego wzmocnienia w trwającym okienku. Stara Dama oficjalnie poinformowała bowiem o pozyskaniu Khephrena Thurama. 23-letni środkowy pomocnik przechodzi do włoskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Nicei.

Mierzący 192 centymetry wzrostu zawodnik w ostatnich godzinach zaliczył niezbędne testy medyczne, a następnie podpisał pięcioletni kontrakt z Bianconerimi. Kwota tej transakcji wyniosła nieco ponad 20 milionów euro. Juventus ściągnął młodzieńca w promocyjnej cenie z uwagi na wygasającą w 2025 roku umowę z dotychczasowym zespołem.

Przeprowadzka jednokrotnego reprezentanta Francji do Turynu oznacza, że po wielu latach w drużynie Starej Damy ponownie będziemy mieli przedstawiciela rodziny Thuramów. Przypomnijmy, że w latach 2001-2006 piłkarzem Bianconerich był legendarny Lilian, czyli ojciec Khephrena.

Uchodzący za wielki talent pomocnik w kampanii 2023/2024 w barwach Nicei rozegrał łącznie 29 meczów, strzelił 1 gola i zaliczył tyle samo asyst. Fachowy portal “Transfermarkt” wycenia perspektywicznego 23-latka na 35 milionów euro, co pokazuje, że Juventus sporo zaoszczędził.

Komentarze