Kiwior cieszy się dużym zainteresowaniem. Arteta podjął decyzję w sprawie Polaka

Jakub Kiwior generuje spore zainteresowanie na rynku transferowym. Mikel Arteta nie zamierza jednak rozstawać się z Polakiem, w którym widzi duży potencjał.

Jakub Kiwior
Obserwuj nas w
fot. Imago/ZUMA Wire Na zdjęciu: Jakub Kiwior
  • Jakub Kiwior dołączył do Arsenalu zimą 2023 roku
  • W trakcie swojego pierwszego półrocza w Londynie wywalczył miejsce w podstawowym składzie
  • Mikel Arteta widzi potencjał w Polaku i nie zamierza się z nim rozstawać

Kiwior zostanie w Londynie

Kariera Jakuba Kiwiora nabrała rozpędu w trakcie jego pobytu w Spezii. Świetna runda jesienna, a także regularna gra na mistrzostwach świata w Katarze sprawiły, że zaczęto o nim mówić w kontekście dużego transferu. Polak generował zainteresowanie największych klubów z Serie A, natomiast najkonkretniejszy w działaniach okazał się Arsenal, który zimą ściągnął go za 25 milionów euro.

Początkowo Kiwior miał problemy ze znalezieniem się w kadrze meczowej, a po debiucie długo nie wstawał z ławki rezerwowych. Na skutek problemów kadrowych w defensywie Mikel Arteta znów postawił na reprezentanta Polski, co okazało się bardzo dobrym ruchem. 23-latek do końca sezonu nie oddał już miejsca w składzie, zdobywając nawet swoją premierową bramkę w Premier League.

Przy okazji letniego okienka Kiwior znów jest łączony z transferem. Interesuje się nim wiele ekip, natomiast Arteta nie zamierza rozstawać się z Polakiem, nawet w ramach wypożyczenia. Ma on konkretny plan na rozwój defensora i chce go regularnie wykorzystywać w nadchodzącej kampanii.

Zobacz również: Hajto komentuje aferę ze Stasiakiem. “Dla mnie nie ma znaczenia, czy ktoś sprzedał jeden mecz, czy dwa”

Komentarze