Juventus o krok od transferu pomocnika. Gracz OGC Nice przechodzi testy medyczne

Francuski pomocnik Khephren Thuram wylądował w Turynie, gdzie przejdzie badania medyczne przed dołączeniem do Juventusu. Transfer ten zbliża się do finalizacji, a Thuram podda się testom w J Medical we wtorkowe przedpołudnie.

Khephren Thuram
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Khephren Thuram

Thuram zostanie nowym zawodnikiem Juventusu

Khephren Thuram jest już o krok od dołączenia do Juventusu. Przed finalizacją transferu pozostały jedynie badania medyczne w prywatnej klinice klubu. Piłkarz przyleciał na lotnisko Caselle we wtorek z rana. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze dziś podpisze kontrakt, a według wielu źródeł transfer opiewa na kwotę około 23 milionów euro.

POLECAMY TAKŻE

Thuram będzie ogłoszony jako trzeci transfer Juventusu tego lata, po Douglasie Luizie i Michele Di Gregorio. Transfer ten z pewnością wzmocni linię pomocy Bianconerich, dodając młodego i utalentowanego zawodnika do składu. To właśnie on wraz z Brazylijczykiem i spodziewanym przybyciem Teuna Koopmeinersa z Atalanty mają odmienić grę Starej Damy w środku pola. Thiago Motta otrzyma przed sezonem kompletnie przebudowany skład.

Khephren przybył do Turynu w towarzystwie swojego ojca, Liliana Thurama, byłego obrońcy Juventusu i Parmy. Lilian, który zdobył wiele sukcesów w czasie swojej kariery, z pewnością stanowi ważne wsparcie dla swojego syna podczas tej istotnej zmiany w jego karierze.

Warto też podkreślić, że brat Kheprhena, Marcus Thuram również gra na boiskach Serie A. Napastnik od roku z powodzeniem reprezentuje barwy Interu Mediolan, a obecnie przebywa wraz z reprezentacją Francji na mistrzostwach Europy w Niemczech. W przyszłym sezonie obaj będą rywalizować ze sobą o scudetto.

Zobacz również: Bramkarz Realu Madryt może trafić do Machesteru City. Chce go Guardiola

Komentarze