Joshua Zirkzee zaniepokoił kibiców Bologni

Joshua Zirkzee to jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodników w ofensywie. Ostatnio nie brakowało spekulacji łączących zawodnika z Manchesterem United i Milanem.

Joshua Zirzkee
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Joshua Zirzkee

Joshua Zirkze przyznał, że jego przyszłość jest niepewna

Joshua Zirkzee ma za sobą bardzo udany sezon w Serie A. Holender przede wszystkim wywalczył z Bolognią miejsce premiowane grą w kolejne edycji Ligi Mistrzów. Tymczasem w sobotę piłkarz zadebiutował w reprezentacji Holandii w spotkaniu przeciwko Turcji w ramach 1/4 finału Euro 2024.

POLECAMY TAKŻE

Po zakończeniu meczu ćwierćfinałowego piłkarz w strefie mieszanej wypowiedział się na temat swojej przyszłości przed kamerą SportItalia. Odpowiedź zawodnika pozwala sugerować, że piłkarz nie zostanie w Serie A dłużej i ostatnia kampania była prawdopodobnie jego ostatnią w lidze włoskiej.

– Jaka będzie moja przyszłość? Na dzisiaj nie wiem. Czas pokaże – mówił Ziirkzee. Dociekliwy żurnalista dopytywał o procentowe szanse na to, że zmieni barwy klubowe. Odpowiedź była lapidarna. – Nie wiem – rzekł piłkarz.

AC Milan jest gotowy zapłacić za zawodnika klauzulę odstępnego, wynoszącą 40 milionów euro. Jasne jest jednak, że sternicy Rossonerich niechętnie podchodzą do rozwiązania związanego z opłaceniem prowizji agentowi. Kia Joorabchian żąda 15 milionów euro, a taką kwotę Manchester United jest bardziej skłonny zapłacić. Zwłaszcza po tym, jak ich trener Erik Ten Hag przeprowadził osobiste rozmowy z 23-letnim napastnikiem.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Zirkzee ma za sobą sezon, w którym rozegrał 37 spotkań, licząc wszystkie rozgrywki. Zdobył w nich 12 bramek. Zaliczył też siedem asyst.

Czytaj więcej: Joao Cancelo może zakotwiczyć u jednego z gigantów Serie A

Komentarze