Joan Laporta blokuje transfer młodego talentu

Vitor Roque to jeden z graczy, którego przyszłość w FC Barcelonie jest niepewna. Tymczasem dziennikarz Matteo Moretto przekazał, że Joan Laporta nie chce, aby piłkarz opuścił klub.

Joan Laporta
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Joan Laporta

Prezydent Barcelony chce, aby Hansi Flick ocenił przydatność Vitora Roque

Vitor Roque to napastnik, który miał być w ostatnim sezonie kluczową postacią ataku FC Barcelony. 19-latek finalnie w poprzedniej kampanii wystąpił w 16 występach. Zdobył w nich dwie bramki. Aktualny kontrakt piłkarza obowiązuje z Katalończykami do końca czerwca 2031 roku. Rynkowa wartość piłkarza wynosi natomiast 30 milionów euro.

POLECAMY TAKŻE

Tymczasem dziennikarz Matteo Moretto przekazał, że chętnych na transfer z udziałem brazylijskiego napastnika nie brakuje. Ogólnie w mediach pojawiały się już wieści o tym, że 30 klubów chciałoby mieć piłkarza u siebie. Okazuje się jednak, że przeciwnikiem idei sprzedaży zawodnika jest prezydent klubu.

Znany insider podał natomiast, że Joan Laporta ewentualny transfer do innej ekipy z udziałem Brazylijczyka rozważy dopiero po dogłębnej analizie. Sternik Blaugrany chce, aby trener Hansi Flick ocenił umiejętności piłkarza i jego przydatność. Vitor Roque nie ukrywa jednak, że chciałby zostać w Barcelonie. Jednocześnie piłkarz ma nadzieję, że uda mu się zdobyć zaufanie u byłego selekcjonera reprezentacji Niemiec.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Brazylijski piłkarz trafił do klubu z Camp Nou w styczniu tego roku. Barca wyłożyła 40 milionów euro na transakcję z udziałem Vitora Roque. Brazylijczyk wcześniej bronił barw Atletico PR. W swoim piłkarskim CV zawodnik ma też Cruzeiro.

Czytaj więcej: Joao Cancelo może zakotwiczyć u jednego z gigantów Serie A

Komentarze