Jagiellonia Białystok straci gwiazdora? Skontaktowała się z nim znana ekipa

Jagiellonia Białystok w najbliższym czasie może otrzymać ofertę za Afimico Pululu. 25-letniego napastnika na swój radar wziął bowiem belgijski KAA Gent - donosi Sacha Tavolieri.

Afimico Pululu
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Afimico Pululu

Afimico Pululu na celowniku KAA Gent

Jagiellonia Białystok w ostatnim sezonie wygrała historyczne mistrzostwo Polski, a jednym z kluczowych zawodników Jagi w minionej kampanii bez wątpienia był Afimico Pululu. Pochodzący z Angoli napastnik na ekstraklasowych boiskach rozegrał bowiem 31 meczów, strzelił 12 goli i zaliczył 4 asysty. Dobra forma snajpera przykuła uwagę znanego europejskiego zespołu. Według Sachy Tavolieriego Afimico Pululu znalazł się na celowniku KAA Gent.

POLECAMY TAKŻE

Zgodnie z informacjami wspomnianego dziennikarza włodarze belgijskiego klubu nawiązali kontakt z otoczeniem piłkarza, aby dowiedzieć się więcej na temat jego sytuacji. Sprawa nie jest jeszcze zaawansowana, ale De Buffalo’s widzą w skutecznym atakującym bardzo wartościowe wzmocnienie. Strony powinny kontynuować rozmowy w najbliższych tygodniach. Warto dodać, że kontrakt Afimico Pululu z Żółto-Czerwonymi wygasa 30 czerwca 2025 roku.

W umowie istnieje jednak zapis o opcji przedłużenia współpracy o kolejny rok. 25-letni napastnik z Angoli z powodzeniem występuje w barwach Jagiellonii Białystok od lipca 2023 roku, gdy przeprowadził się do polskiej ligi na zasadzie wolnego transferu z niemieckiego Greuther Fuerth. Afimico Pululu w swoim piłkarskim CV posiada również szwajcarski FC Basel.

Komentarze