Inter Mediolan szuka nowego defensora. Konflikt w klubie

Inter Mediolan poszukuje nowego defensora, a pion sportowy klubu wytypował Mario Hermoso na głównego kandydata. Taka opcja nie spodobała się jednak właścicielom i powstał konflikt.

Mario Hermoso
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Mario Hermoso

Hermoso na celowniku Interu Mediolan

W Interze Mediolan wciąż pozostają otwarte dwa kluczowe fronty transferowe. Pierwszy dotyczy mobilnego napastnika o cechach bardziej zbliżonych do Marcusa Thurama niż Lautaro Martíneza, jakiego wyraźnie chce trener Simone Inzaghi. Drugi, to zastępstwo za Tajona Buchanana. Tym razem Inter szuka lewonożnego obrońcy, a nie skrzydłowego. Obie te strategie wymagają dużego zaangażowania na rynku.

POLECAMY TAKŻE

Jeśli chodzi o obronę, głównym celem pozostaje Mario Hermoso, który niedawno odszedł z Atletico Madryt i jest gotowy do podpisania kontraktu jako wolny zawodnik. Jednak na przeszkodzie stanął fundusz Oaktree, który zablokował ten transfer.

Właściciele klubu próbują narzucić zmianę kierunku w polityce transferowej, przynajmniej na najbliższe zakupy. Ich zdaniem, wzmacnianie składu jest ważne, ale nie ma sensu zwiększać kosztów rocznych drużyny poprzez zatrudnianie 29-letniego zawodnika, który w przyszłości może nie przynieść zysków z odsprzedaży. Marotta i Ausilio, kierujący transferami w Interze, zdają sobie sprawę, że aby sprowadzić młodszego zawodnika, konieczna będzie znacznie większa inwestycja. Dlatego możliwe jest, że włoscy dyrektorzy spotkają się z przedstawicielami funduszu Oaktree, aby ustalić wspólną strategię.

Teraz w klubie muszą podjąć decyzję, czy zainwestować znacznie większe pieniądze w młodszego zawodnika, czy jednak wybrać tańszą opcję w postaci Mario Hermoso. W klubie muszą dojść do porozumienia w tej kwestii, bowiem sprowadzenie nowego defensora jest kluczowe.

Zobacz również: Bramkarz Realu Madryt może trafić do Machesteru City. Chce go Guardiola

Komentarze