Hitowy transfer w zawieszeniu. Real i Bayern czekają na ruch piłkarzy

Alphonso Davies od bardzo dawna jest łączony z Realem Madryt. Jednocześnie Bayern Monachium wyczekuje decyzji swojego gwiazdora odnośnie nowej umowy. O problemach Bawarczyków i Królewskich w negocjacjach z lewymi obrońcami pisze "Marca".

Alphonso Davies
Obserwuj nas w
fot. dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Alphonso Davies

Real i Bayern negocjują ze swoimi obrońcami

Alphonso Davies od kilku miesięcy jest łączony z Realem Madryt. Gwiazdor wydłuża w nieskończoność negocjacje kontraktowe z Bayernem Monachium. Bawarczycy byli zdeterminowani, aby jak najszybciej poznać decyzję zawodnika, któremu umowa wygasa w połowie 2025 roku. Nie wyobrażano sobie, aby miał on za kilkanaście miesięcy odejść za darmo. Ostatnio niemiecki gigant miał natomiast zmienić nastawienie wobec Daviesa, nie wykluczając, że zatrzyma go na kolejny sezon, nawet w przypadku braku porozumienia w kwestii długoterminowej współpracy.

POLECAMY TAKŻE

Królewscy mają Daviesa na swojej liście życzeń, natomiast w pierwszej kolejności czekają na ruch Ferlanda Mendy’ego. Francuz zapracował na zaufanie Carlo Ancelottiego, bezwzględnie zapewniając sobie miejsce w wyjściowej jedenastce. Real Madryt zaoferował Mendy’emu przedłużenie wygasającej w 2025 roku umowy, lecz warunki nie są satysfakcjonujące dla zawodnika.

Real i Bayern wyczekują decyzji kolejno Mendy’ego oraz Daviesa. Jeśli Francuz nie przedłuży umowy, wówczas Królewscy powinni ruszyć po Kanadyjczyka. Bayern stworzył już nawet plan na taką ewentualność – sprzedaż Daviesa wiązałaby się ze sprowadzeniem Theo Hernandeza. Lider defensywy Milanu już dawno temu wyraził gotowość do pozostania następcą reprezentanta Kanady w Monachium.

Zobacz również: Wielkie osłabienie Francuzów. “Mbappe na pewno nie zagra”

Komentarze