Alphonso
Davies

Alphonso Davies to kanadyjski piłkarz liberyjskiego pochodzenia. Aktualnie jest zawodnikiem Bayernu Monachium, do którego trafił w styczniu 2019 roku za 10 milionów euro. Reprezentant Kanady.

Czytaj dalej…

19
IMAGO/Sven Simon
Imię i nazwisko Alphonso Davies
Data urodzenia 2000-11-02
Miejsce urodzenia Buduburam
Narodowość Kanada
Aktualny klub Bayern Monachium
Pozycja lewy obrońca
Waga 75 kg
Wzrost 183 cm

Alphonso Davies – kariera

W wieku zaledwie pięciu lat trafił do Edmonton Internationals. Po krótkim pobycie w młodzieżowym zespole dołaczł do Edmonton Strikers, gdzie był zawodnikiem przez dziewięć lat. Właśnie dzięki niezwykłemu rozwojowi w wymienionych dwóch zespołach młodzieżowych uwagę na Daviesa zwrócili przedstawiciele Whitecaps, którzy zdecydowali się ściągnąć zawodnika do siebie w 2015 roku.

Przełomowa dla zawodnika była jednak przeprowadzka do Vancouver Whitecaps FC, dzięki czemu piłkarz mógł grać w MLS. Ostatecznie w kanadyjskim zespole zaliczył ponad 80 występów, w których strzelił 12 goli. Dzięki takiemu bilansowi i niezwykle ofensywnej postawie zawodnika zdecydował się pozyskać Bayern Monachium. Cena 10 milionów euro za gracza niesprawdzonego przecież w Europie okazała się okazyjna. Niezwykła szybkość, siła i przebojowość sprawiła, że Kanadyjczyk szybko zawładnął lewą stroną defensywy Bawarczyków.

Ledwo przekroczywszy 20. urodziny Davies może pochwalić się czterema tytułami mistrzowskimi, pucharem Ligi Mistrzów i wieloma innymi trofeami. Rozegrał dla klubu grubo ponad sto spotkań, a wszystko wskazuje, że to dopiero początek.

Piłkarz jest też etatowym reprezentantem Kanady. Zadebiutował w niej w 2017 roku i już ma na koncie ponad 30 meczów. Mundial w Katarze będzie dla niego pierwszą wielką imprezą w narodowych barwach.

Alphonso Davies – aktualności