Górnik zatrzyma jednego z liderów drużyny? Jednoznaczny przekaz Meczyków

Górnik Zabrze wkrótce zacznie przygotowania do nowego sezonu. Władze klubu pracują natomiast nad tworzeniem kadry. Meczyki podają, że Erik Janża zostanie w ekipie z Zabrza.

Erik Janża i Kamil Lukoszek
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Erik Janża i Kamil Lukoszek

Erik Janża zostanie w Górniku Zabrze

Górnik Zabrze ma ambitne plany związane z nową kampanią w PKO Ekstraklasie. Niemniej na dzisiaj planów transferowych ekipa z Zabrza nie realizuje. W każdym razie trwają prace nad przedłużeniem kontraktów z kluczowymi graczami. Mowa między innymi o reprezentancie Słowenii. Dziennikarz Tomasz Włodarczyk z Meczyków w audycji “Okno Transferowe” przekazał, że blisko porozumienia w sprawie nowego kontraktu jest Erik Janża. Tym samym wyceniany na 600 tysięcy euro piłkarz ma zostać w klubie z Arena Zabrze na kolejną kampanię.

POLECAMY TAKŻE

Janża trafił do Górnika w 2019 roku z NK Osijek. Zabrzańska ekipa pozyskała piłkarza na zasadzie wolnego transferu. Aktualna umowa Słoweńca wygasa z końcem czerwca. Ostatnie przedłużenie zawodnika miało miejsce w grudniu 2021 roku.

W ostatnim sezonie Janża wystąpił łącznie w 24 spotkaniach. Zaliczył w nich cztery kluczowe podania. Na boisku 10-krotny reprezentant Słowenii spędził na boisku blisko 1800 minut. Jak na razie największymi sukcesami zawodnika są dwa mistrzostwa Słowenii z NK Maribor. Janża ma też na swoim koncie Puchar Słowenii.

Zawodnik aktualnie przebywa natomiast z reprezentacją Słowenia w Niemczech, znajdując się w kadrze reprezentacji Słowenii na turniej. Słowenia w fazie grupowej Euro 2024 zmierzy się z Danią, Serbią czy Anglią. Pierwszy mecz na mistrzostwach Europy zagra już 16 czerwca.

Czytaj więcej: Raków podjął decyzję w sprawie asystenta Papszuna, już wszystko jasne

Komentarze